Усі до лісу!

Поділитися
Усіх гостей Березнівського державного дендропарку, що на Рівненщині, зустрічає дуже незвичний воротар...
Ліс починається з малого

Усіх гостей Березнівського державного дендропарку, що на Рівненщині, зустрічає дуже незвичний воротар. Точніше, справжнісінька казкова істота — Змій Горинич. Але не лякайтеся! Очевидно, місцеві жителі — великі майстри приручати фантастичних персонажів, бо Горинич, котрий охороняє дендропарк, — створіння найдобродушніше. І зелене. У буквальному значенні слова: його голова — вигадливої форми ялинка, а тіло виросло з кількох десятків туй.

Диво-сторож — далеко не єдина дивовижна наймолодшого дендропарку Європи. Прогулюючись його оглядовими доріжками, можна побувати в Карпатах і в Америці, у Середній Азії та Криму, на Кавказі й Далекому Сході, у Сибіру, Японії та Китаї: тут ростуть понад 900 видів різноманітних порід дерев і кущів, які представляють різні країни й континенти.

Ще одна визначна пам’ятка Березного — у тамтешньому лісовому коледжі (до слова, з ініціативи його колишнього директора й було розпочато роботи зі створення дендрарію) свого часу навчався пріснопам’ятний Ігор Бакай. Донедавна навчальний заклад навіть прикрашав відповідний пам’ятний знак, нині, ясна річ, він припадає порохом у підсобці. Про Бакая місцеві жителі можуть розповісти багато чого. І про його широкі жести, і про... Втім, стоп. Плітки — не наш формат. А всім охочим дізнатися більше, а головне – відвідати без перебільшення дивовижний дендропарк, пряма дорога до Березного. Зупинитися можна в тамтешньому готелі. Також до послуг гостей Березного кілька цілком пристойних кафе, два нічні клуби й дуже хороший ресторан «Случ». Чим поганий тур вихідного дня?..

Загалом зелене багатство Рівненської області — тема окремої розмови. Докладної й, поза сумнівом, приємної. (Утім, чимало схвальних слів можна сказати і на адресу місцевої облдержадміністрації — однієї з небагатьох, котра на ділі, а не лише на словах намагається зробити все можливе для просування туристичного бренду області.) Бо місцеве лісове господарство перебуває прямо-таки в зразково-показовому стані й, безумовно, має могутній туристично-рекреаційний потенціал. Який, до честі рівненчан, вони починають дедалі активніше та грамотніше використовувати. Тим паче що туристичних заманух у лісах цього краю, виявляється, хоч греблю гати.

Візьмімо, приміром, Клесівське лісництво. Таку вигадливу й високохудожню ландшафтну архітектуру ще пошукати треба. А скільки цікавих історій і байок про свої зелені скульптури розкажуть гостинні господарі!..

Дубровицьке лісництво відоме передусім мисливцям. Але, поза сумнівом, неабияке захоплення і в байдужих до полювання міських жителів викличуть плямисті олені й кабани, котрих там розводять. Родзинкою лісового господарства «Бухта вікінгів» (до речі, воно має власний міні-готель) по праву можуть вважатися навдивовижу гарні коні дуже рідкісної торійської породи. Не любите коней? Що ж, буває. Тоді вперед на ставок — вудити рибку. Або просто гуляти мальовничими околицями, насолоджуючись найчистішим повітрям і співом птахів.

Базальтовське лісництво Костопільського держлісгоспу може похвалитися своїм генетичним резерватом, де ростуть одні з найкращих у країні дубів; там одна з найкращих у державі плантацій сосни звичайної.

Справжньою ж гордістю Рівненщини, та й усієї країни, є Надслучанський регіональний парк. Недарма ці місця називають Надслучанською Швейцарією — краса невимовна! І, до речі, ще велике запитання – де справжніша «Швейцарія»...

Ну а як рівненчани вміють приймати гостей — цього жодними словами не описати. Грибочки, риба, юшка, раки, сало, яке тане в роті, хрумкі огірочки, лісові ягоди, мед у стільниках... І все таке смачне-пресмачне, свіже-пресвіже!.. Приправлене жартами-примовками, веселими розмовами й цілковито неповторною, дуже теплою та дружньою атмосферою. Їй-богу, є сенс замислитися про тематичні кулінарні тури. Уявіть: чарівний ліс, дерев’яний стіл, що вгинається під найрізноманітнішими наїдками, тут-таки на багатті вариться юшка, десь далеко-далеко за деревами сідає сонце... А поруч — любі серцю люди, із котрими ще стільки потрібно переговорити, стільки пережити. Неодмінно світлого, радісного й хорошого. А як же інакше?!

За організацію прес-туру
по Рівненській області автор дякує Рівненській облдержадміністрації, страховій групі «ТАС» і НТО України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі