УПЦ МП створює реєстр козаків - Соціум - dt.ua

УПЦ МП створює реєстр козаків

8 липня, 2011, 14:38 Роздрукувати

Те, що сьогодні відбувається у створеній Раді при Синодальному відділі УПЦ МП, можна сміливо назвати створенням єдиного козачого реєстру. І не тільки. Прийнято рішення перейти до єдиної символіки, систематизації форми по регіонах і військам і, головне - до єдиного чиновиробництва.

 «Не секрет, що сучасне козацтво значною мірою дискредитоване величезною кількістю „генералів“ і „маршалів“, що часто не мають ні козаків, ні відповідного рівня освіти та адекватності, — йдеться на сайті «Вірного козацтва». — Для того, щоб відмежуватися від таких, отамани ухвалили рішення запровадити для отаманів рівнів від обласного до всеукраїнського погони не за «званнями», а за посадами, які не повторюватимуть генеральських погонів армії та інших силових структур»

 Генеральських зірок в отаманів більше не буде, а видача посвідчень-книжок козака контролюватиметься Синодальним відділом і КС отаманів. Чесність поданих реєстрів, сказано в публікації, також перевірятимуть представники Церкви та інших братніх козацтв.

 З розповідей тих, хто «у формі по Лаврі ходить», формування єдиного синодального реєстру вже активно здійснюється: «Списки перевіряють просто — телефонують вибірково за зазначеними номерами. До Ради приймуть тільки тих отаманів, які мають «живі» сотні й полки. Інших — на мороз. Як у Росії: не в реєстрі — іди пісні співай, на гармошці грай, але у війську тобі не місце й у формі ходити не маєш права».

На думку співрозмовника ZN.UA,  при досягненні відповідних домовленостей на вищому рівні рада отаманів, створена при синодальному відділі УПЦ МП, може трансформуватися в якусь структуру при президентові України. Знову ж таки — за образом і подобою РФ. Тож з «підірваними» у Криму скоро може бути покінчено. Буде добре координована РПЦ структура.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Валентини Самар «З життя ряджених».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >