Українці вважають, що рівень моралі в селі вищий, ніж у місті - Соціум - dt.ua

Українці вважають, що рівень моралі в селі вищий, ніж у місті

14 червня, 2011, 09:43 Роздрукувати

Рівень моралі у селі істотно вищий, ніж у місті, при цьому найбільш гостро сільські жителі засуджують алкоголізм.

Про це свідчать висновки соціологічного дослідження «Соціально-економічний стан українського села», проведеного Інститутом Горшеніна з 28 березня по 15 квітня 2011 року.

Згідно з даними, переважна більшість жителів сіл найбільше засуджує алкоголізм (72,6%) і наркоманію (63,2%). Майже третина сільських жителів із засудженням ставиться до грубості у відносинах між людьми (30,9%), а також до фізичного насильства у сім'ї (30,8%). Більше чверті опитаних засуджують нешанобливе ставлення до старших (28,3%) і аморальну поведінку молоді (26,5%), а байдужість до чужої біди не схвалює кожен четвертий респондент (25,1%). Також сільські жителі засуджують хабарництво (22,3%), проституцію (21,2%), подружні зради (18,8%), гомосексуалізм (16,8%), аборти (13,0%), аморальність і насильство у ЗМІ (13,0%), розлучення (5,2%).

Близько половини сільських жителів (46,6%) впевнені, що рівень моралі у селі набагато вищий, ніж у місті, понад чверть опитаних (28,8%) вважають, що рівень моралі в селі такий же, як і в місті. При цьому майже кожен десятий респондент (9,7%) вважає, що в місті рівень моралі вищий. Кожному шостому жителю села (14,9%) важко відповісти на дане питання.

Коментуючи результати дослідження, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок зазначив, що отримані дані відображають настрої, що відповідають ментальності української нації. «Так завжди в Україні було. Моральність у селі споконвіку була вищою, ніж у місті. Село завжди зберігало традицію краще, ніж урбанізоване місто, культивувало сім'ю, було більш релігійно свідомим», - вважає політик.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >