Український ринок праці перенасичений юристами, економістами та менеджерами

Поділитися
На сьогоднішній день найбільші складнощі з працевлаштуванням в Україні мають випускники вузів з дипломами юристів, економістів і менеджерів, оскільки ринок праці перенасичений подібного роду фахівцями...

На сьогоднішній день найбільші складнощі з працевлаштуванням в Україні мають випускники вузів з дипломами юристів, економістів і менеджерів, оскільки ринок праці перенасичений подібного роду фахівцями. Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» розповів голова Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

«Уже дожилися, що юристів готують навіть інститути культури. У результаті більшість їх по закінченні вузу приходять у центри зайнятості», — відзначив він.

За словами Галицького, для усунення такого кваліфікаційного перекосу державі необхідно визначити конкретну кількість необхідних країні фахівців різного профілю протягом подальших трьох-п'яти років.

«Не секрет, що зараз в Україні бракує інженерів, хіміків, представників інших технічних спеціальностей. Якщо так ітиме й далі, то незабаром у країні нікому буде робити реактиви і стояти біля верстатів», — підкреслив голова Державного центру зайнятості.

Він переконаний, що ситуація з працевлаштуванням дипломованих фахівців ускладнюється відсутністю системи розподілу випускників, які отримали освіту за державний кошт, на визначені робочі місця.

«Така практика, яка існувала свого часу в СРСР, тепер доводить свою ефективність у Німеччині. Там навчальні заклади, котрі не гарантують реального працевлаштування не менш як 70% своїх випускників, не можуть розраховувати на державну фінансову підтримку», — зазначив Володимир Галицький.

Він нагадав, що за радянських часів 30–40% молодих фахівців під час розподілу, як правило, закріплювалися на тих робочих місцях, куди їх направляла держава.

«На жаль, тепер це в минулому. Відтак юнаки й дівчата, провчившись п’ять років і здобувши один фах, змушені ставати на біржу праці і, як наслідок, перекваліфіковуватися», — додав Галицький.

Докладніше читайте в статті Олександри Тимощук «З вузівським дипломом на вулицю, або Кому потрібні молоді спеціалісти?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі