Українки не почали народжувати заради грошей

Поділитися
Істотно збільшені виплати при народженні дитини не спровокували хвилі «пологів заради грошей» серед соціально неблагополучних жінок...

Істотно збільшені виплати при народженні дитини не спровокували хвилі «пологів заради грошей» серед соціально неблагополучних жінок. До такого висновку одноголосно прийшли експерти під час проведеного у «ДТ» круглого столу, присвяченого проблемам сирітства і всиновлення в Україні.

На думку Людмили Волинець, співголови Всеукраїнської громадської організації «Служба захисту дітей», збільшені соціальні виплати навіть дещо зменшили кількість батьків, що відмовляються від своїх обов’язків.

«Подивимося статистику по будинках дитини: якщо в 2005 році в цих установах було 2606 дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки, то в 2006-му — 2485, тобто менше на 121 дитину», — констатує Волинець.

Згодна з нею і Валентина Глущенко, перший заступник директора Держдепартаменту по усиновленню і захисту прав дитини. «Я б не стала казати, що державна допомога, котра видається при народженні дитини, в якійсь мірі послужила провокацією для асоціальних жінок, щоб народжувати дітей і, отримавши гроші, залишати їх на піклування держави», — відзначає вона.

При цьому Глущенко пояснює, звідки могли піти чутки про нібито збільшення кількості відмов батьків від виконання своїх обов’язків: «Протягом останнього року у нас справді більше поставлено на облік дітей, котрі підлягають усиновленню. Але пояснюється це передачею певних повноважень від системи освіти в служби у справах дітей».

Оскільки соціальна допомога була збільшена в квітні 2005 року, то дітям, народженим асоціальними жінками виключно з метою отримання допомоги, не може бути більше 2 років. В той же час серед тих, що потребують усиновлення, більшість складають діти старшого віку. «По анкетах, які до нас поступають, ми бачимо, що на облік ставиться дуже багато десяти-, навіть 15-16-річних дітей», — стверджує Валентина Глущенко.

Докладніше про проблему сирітства і усиновлення в Україні читайте у статті Алли Котляр і Катерини Щоткіної «Про сирітство без «дешевого» жалю» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі