Україна - найбільший «експортер» студентів до Європи - Соціум - dt.ua

Україна - найбільший «експортер» студентів до Європи

16 травня, 2011, 12:31 Роздрукувати

Китай, Корея, Казахстан, Росія, Україна - найбільші експортери «комерційних» студентів до Європи.

Як розповів ZN.UA проректор Економічного університету в Катовіцах професор Р.Томанек, польські ВНЗ бажають перетягнути на себе частину їх коштів, оскільки заробити можна тільки на студентах поза Євросоюзом (всі студенти в усіх країнах-членах ЄС мають однакові можливості у користуванні державними дотаціями і стипендіями).

Польське суспільство позитивно ставиться до студентів з України, хоча і вважає їх потенційними конкурентами за робочі місця. Університети розглядають присутність іноземного студента у Польщі як шанс для розвитку. «Це світова тенденція. Глобалізація. І з цього потрібно отримати свій зиск. А не боятися конкуренції», - зазначила пані Віслава Сівіньська.

«В Україні зараз працює багато польських фірм, і для наших студентів це хороша можливість зробити швидку кар'єру», - вважає професор.

«Будемо сподіватися, що українська молодь буде повертатися додому не тільки з європейськими дипломами та знаннями, але і з бажанням впроваджувати реформи, які дозволять Україні стати членом Європейського Союзу», - говорить Ганна Кузьма.

Хочеться вірити, що наша мобільна молодь, яка обрала для навчання Європу, повернеться до України для свого першого місця роботи з бажанням проводити у країні реформи, а не «що-небудь підсунути під столом».

Детальніше читайте в статті Ольги Рось «Не наші університети» в останньому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >