У ПРАГНЕННІ ДО КРАСИ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ЗДОРОВ’Я

Поділитися
Косметична продукція покликана допомогти нам мати гарний вигляд. Та чи можемо ми бути цілком упевненими в тому, що наносимо на шкіру?..

Косметична продукція покликана допомогти нам мати гарний вигляд. Та чи можемо ми бути цілком упевненими в тому, що наносимо на шкіру? Можливо, невдовзі косметичним компаніям доведеться про це розповісти.

Ми постійно уникаємо харчових добавок із дивними, невідомими нам назвами, відмовляємося від солі й остерігаємося насичених жирів, прагнучи до здорового способу життя. Ми ретельно досліджуємо етикетки на харчових продуктах, аби вчасно помітити небажані консерванти, ароматизатори та барвники. І все ж після «здорового» сніданку, що включає вівсянку (обов’язково без ніяких добавок), мільйони людей рушають прямісінько до ванної, щоб із задоволенням втерти або розпилити на свою шкіру і волосся цілі коктейлі невідомих хімічних речовин.

Тоді як виробники продуктів харчування зобов’язані перелічувати всі інгредієнти, з яких складається їхня продукція, до виробників косметичної продукції такі вимоги поки що не висуваються. Справді, в окремих випадках список інгредієнтів може бути задовгим. Адже до складу косметичної продукції зазвичай входить величезна кількість різноманітних комбінацій хімічних речовин. У зв’язку з цим фахівці відзначають, що мало відомо про вплив багатьох із них на здоров’я людини, особливо якщо їх використовувати довго.

Хімічні речовини, що входять до складу фарби для волосся, парфумів та іншої косметичної продукції, через шкіру потрапляють в організм. Крім того, лак для волосся або, наприклад, розсипчаста пудра, незалежно від нашого бажання, потрапляють у легені, подразнюючи їх. Годі й казати про губну помаду, яку ми просто з’їдаємо!

Кім Еріксон, автор книги «Як захистити себе від прихованої загрози косметики», пояснює: переваги штучних інгредієнтів, які входять до складу косметичних продуктів, полягають у тому, що вони, як правило, недорогі, стійкі і можуть довго зберігатися. Саме тому виробники косметики віддають їм перевагу, створюючи свою продукцію. Проте тривале її використання може виявитися шкідливим для здоров’я.

Косметична промисловість постійно прагне вдосконалювати свою продукцію, що передбачає використання нових складових. Це, у свою чергу, породжує труднощі для лікарів: у разі виникнення проблем зі здоров’ям практично неможливо визначити їх джерело. Одна з причин — обмаль наукових досліджень, які б чітко визначили вплив тих або тих хімічних сполук на здоров’я.

Тим часом збільшується кількість споживачів, які потерпають від шкірної алергії. Найчастіше до групи ризику потрапляють люди з чутливістю до певних запахів. Одним із успішних кроків у цій галузі стало запровадження Європейською науковою комісією з косметичних і нехарчових продуктів вимоги, відповідно до якої, виробники парфумерії зобов’язані зазначати всі інгредієнти, що входять до їхньої продукції і здатні викликати алергічну реакцію. Досі такої вимоги не існувало, і споживач міг лише шляхом проб та помилок визначити, чи міститься у нових парфумах алерген, до якого він чутливий.

Окремі фахівці вважають, що з-поміж усієї косметичної продукції, представленої на ринку, найбільший ризик становить фарба для волосся. За даними Європейської наукової комісії, безпеку 57 хімічних речовин, які використовуються для виробництва фарби для волосся, гарантувати не можна. Оскільки це практично половина хімічних речовин, найширше використовуваних у цій індустрії, то очевидно, що багато споживачів уже постраждали як мінімум від однієї з таких складових. У результаті проведених досліджень було виявлено зв’язок між використанням фарби для волосся і виникненням таких недуг, як рак, алергії та різноманітні шкірні захворювання. Лікарі вважають, що необхідно вжити заходів із гарантування бодай часткової безпеки споживачів.

Європейська косметична індустрія виробляє безліч стійких фарб для волосся, які здебільшого і викликають стурбованість, оскільки безпечність більшості з них під сумнівом. Дослідження, проведені в Університеті Південної Каліфорнії, свідчать, що в жінок, які використовують стійку фарбу для волосся щонайменше один раз на місяць, можливість розвитку раку підвищується втричі. За даними FDA, кожен четвертий американець уже став жертвою алергічної реакції на продукцію індивідуальної гігієни, включно з фарбою для волосся. Перелічені факти свідчать про реальну шкоду, якої завдають деякі види косметичної продукції. Проте постає запитання: чому ж тоді багато хто так активно використовує цю продукцію, навіть не знаючи, з чого вона складається? Очевидно, це соціальна проблема. Адже використання парфумів та косметики пов’язане із зовнішністю, а вона, як відомо, дуже багато важить для людини. Отже, залишається тільки сподіватися, що люди, які необачно використовують фарбу для волосся й інше, не шкодуватимуть потім із цього приводу всю решту життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі