У КУБКА СВОЇ ЗАКОНИ

Минулий тиждень був багатим на футбольні події: спочатку пройшли перші півфінальні поєдинки Кубка України, а потім відбулися матчі 17-го туру у вищій лізі...

Минулий тиждень був багатим на футбольні події: спочатку пройшли перші півфінальні поєдинки Кубка України, а потім відбулися матчі 17-го туру у вищій лізі. Безумовно, увага фахівців і спортивної громадськості була насамперед прикута до лідерів національної першості — «Динамо» та «Шахтаря». Ні кияни, ні донеччани, які виступали на полях суперників, не змогли повернутися додому з перемогою. І якщо динамівцям на останніх хвилинах гри в Донецьку з місцевим «Металургом» вдалося уникнути поразки, то гірники саме в ці останні хвилини склали зброю перед натиском «Дніпра».

Кубкові баталії стоять окремо у футбольному житті. У них насамперед виявляється характер і налаштованість команди, прагнення повергнути визнані авторитети, довівши, що не святі горшки ліплять. Підопічні Семена Альтмана останніми роками не пасують перед біло-блакитними. І цього разу до перерви вони практично диктували столичним майстрам свій стиль гри. Зрештою це привело до забитого м’яча. У другій 45-хвилинці гості, які приїхали без свого головного тренера, методично взялися за справу, створили низку загроз воротам Нікітіна і врятували свою репутацію практично зі свистком «везучого» для них судді В.Онуфера з Ужгорода.

«Шахтарю» не вдалося досягти й цього. «Дніпро» зіграв тактично грамотно, не оголював тилів, терпляче очікуючи на свій шанс. І коли він з’явився, Шелаєв метрів з 30-ти чудово виконав штрафний удар, давши зрозуміти голкіперу гостей Ковалевському, що не тільки Девід Бекхем може вціляти здалеку. Програти гірникам на виході зустрічі «допоміг» центральний захисник Ндіайе, який вирішив погратися з м’ячем, ніби на пляжі. Шелаєв одразу нагадав африканцю, що таку розкіш він собі дозволити не може, і змусив суперника порушити правила у штрафному майданчику «Шахтаря» — 2:1. Повторні поєдинки відбудуться 2 травня.

Виїзні гастролі лідерів продовжилися через кілька днів у чемпіонаті країни. Щоправда, для донеччан поява в рідному місті в поєдинку з «Металургом» мала умовний характер. Перемога підопічним Невіо Скалі далася нелегко. Лише за 20 хвилин до закінчення матчу форвард Белік, який з’явився на полі після перерви, подарував своїм одноклубникам таку важливу перемогу — 1:0.

Виїзду динамівців до Львова фахівці та вболівальники завжди очікують з великим інтересом. Адже не секрет: «Карпати» хочуть попсувати нерви киянам і не раз доводили, що в рідних пенатах табеля про ранги для них не існує. Це вони довели в попередньому чемпіонаті, переконливо перегравши біло-блакитних. Цього разу львів’яни, як з’ясувалося, і не мріяли про перемогу. Головна з причин — зміна на тренерському містку. Вольовим рішенням керівництва клубу був звільнений з обійманої посади Мирон Маркевич, з яким «Карпати» пройшли вогонь, воду та мідні труби. Його місце посів Володимир Журавчак, за словами якого, все, що він устиг зробити перед поєдинком із киянами, — це провести індивідуальні бесіди зі своїми гравцями й спробувати налаштувати їх на безкомпромісну боротьбу. Боротьби й справді на львівській «Україні» протягом 90 хвилин було забагато. Цьому сприяв затяжний дощ, а отже, і якість газону. За таких умов жодна з команд не змогла проводити швидкісні атаки. Досвідченіші гості, довго розігруючи м’яч, змушували суперників припускатися помилок. І коли на 38-й хвилині капітан «Карпат» Толочко безпечно відкинув м’яч своєму воротареві, киянин Ідахор спритно перехопив його й дуже невимушено завершив атаку гостей.

Практично нічого не створивши після перерви, кияни, проте, завдяки обраній тактиці зміцнили свою перевагу. Той самий Ідахор, холоднокровно скориставшись ще однією помилкою оборони «Карпат», встановив остаточний рахунок — 2:0.

Тим часом національна збірна продовжує підготовку до осінніх поєдинків. 17 квітня в Києві відбудеться черговий товариський матч підопічних Леоніда Буряка з командою Грузії. На цей матч викликані кращі українські легіонери, включно з Андрієм Шевченком, Сергієм Ребровим, Олегом Лужним. Наставник української дружини продовжує намацувати оптимальний склад, здатний конкурувати насамперед з іспанцями та греками.