У ДонНТУ студентам роздавали шпаргалки, в яких показували справжню суть студентського референдуму - Соціум - dt.ua

У ДонНТУ студентам роздавали шпаргалки, в яких показували справжню суть студентського референдуму

24 жовтня, 2011, 14:00 Роздрукувати

24 жовтня представники студентських організацій "Пряма дія" та Фундація регіональних ініціатив провели роздачу "Шпаргалок учасника референдуму" на пунктах голосування у 3,5 і 8 корпусах ДонНТУ. Про це повідомили в організації "Пряма дія".

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

На думку організаторів, винесені до бюлетеня питання не відображають реальних норм законопроекту, які по суті навіть погіршують статус-кво. Вони вважають, що думка студентства вкотре стає об'єктом для маніпуляцій з метою створення "громадської підтримки" курсу освітніх реформ Міністерства освіти.

З метою не допустити дезінформації донецьких студентів була розроблена спеціальна шпаргалка, де під кожним з питань наведені посилання на відповідні статті і формулювання Законопроекту і чинного Закону. Спроби поширити листівки натрапили на протидію Валентина Петренка, заступника голови ППО студентів та аспірантів ДонНТУ, який звинуватив активістів у політичній проституції і проплаченій провокації. Тим не менше, акцію вдалося довести до кінця.

Найбільш палкі суперечки серед учасників референдуму викликали питання про підвищення стипендії до прожиткового мінімуму і "незмінність" плати за навчання.

"Питання поставлено таким чином, що відповісти ні на них практично неможливо. Який студент відмовиться від стипендії у 934 грн, який контрактник не підтримає незмінність плати за навчання? Але варто відкрити Законопроект і ми зрозуміємо, що не все так просто", - сказав один із студентів ДонНТУ Дмитро Дядик.

Ст.56 Законопроекту дійсно гарантує підвищення стипендій, але визначення порядку призначення не прописано і залишається за КМУ. Погляди Д.Табачника та його заступника, озвучені публічно, з цього приводу різняться: один виступає за обмеження кола стипендіатів, інший за ліквідацію стипендій взагалі. На додаток до відмови Мінфіну збільшувати розмір стипендіального фонду в необхідному для індексації, з'являються об
ґрунтовані побоювання, що єдиним способом імплементації цієї норми є підняття навчального рейтингу, необхідного для призначення стипендії.

"Дуже яскраво анонсують неможливість підвищувати плату за навчання, хоча це вже прописано в чинному Законі "Про вищу освіту", тоді як проект Д.Табачника таку лазівку залишає, пропонуючи формулювання про незмінність плати протягом терміну дії договору, який без проблем можна розірвати. А видача за досягнення прирівнювання дипломів магістрів і спеціалістів у Кінцевих і перехідних положеннях, які вже є рівнозначними рівнями повної вищої освіти - це взагалі нонсенс!", - впевнений активіст студпрофспілки "Пряма дія" Олександр Кисельов.

Як заявила директор фонду «Демократичні ініціативи», старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ірина Бекешкіна, студентський референдум, який проводиться сьогодні, - маніпуляція. «Співбесідникові пропонується низка питань, які передбачають тільки позитивну відповідь, а потім він на автоматі погоджується і з тим, що, власне, й було предметом інтересу», - заявила вона.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >