У Держветфітослужбі не бачать підстав для заборони імпорту овочів з ЄС - Соціум - dt.ua

У Держветфітослужбі не бачать підстав для заборони імпорту овочів з ЄС

6 червня, 2011, 12:49 Роздрукувати

Державна ветеринарна фітосанітарна служба України не бачить підстав для заборони імпорту овочів і фруктів з Європейського Союзу. Про це заявив голова Держветфітослужби Іван Бісюк.

«Зараз ми не бачимо необхідності вводити заборону на ввезення з країн ЄС овочів і фруктів. По-перше, не з'ясовано джерело, а по-друге, та кількість продукції, яка заходить до нас з країн ЄС, порівняно із загальним завезенням абсолютно мізерна», - сказав І.Бісюк. Він зазначив, що за 4 місяці поточного року з країн ЄС було завезено 84 тонни огірків, у тому числі з Іспанії 49 тонн.

«Виходячи з того, які ми маємо обсяги імпорту з країн ЄС, сьогодні ми не бачимо необхідності вводити абсолютну заборону на всі овочі з країн ЄС», - сказав голова служби. І.Бісюк, додавши, що на сьогодні Держветфітослужба ввела додаткові методи обстежень всієї рослинницької продукції, яка імпортується до України, і проводяться бактеріологічні дослідження цієї продукції, у тому числі на групу бактерій кишкової палички. «На сьогодні ті заходи, які ми проводимо, їх абсолютно достатньо для того, щоб сказати, що продукція на територію України надходить безпечна. Ми будемо продовжувати роботу, поки не отримаємо інформацію про припинення захворювання", - сказав він.

І.Бісюк уточнив, що на сьогодні більшість овочів Україна імпортує з Туреччини і Єгипту.

Окрім того, він зазначив, що Україна є членом Всесвітньої торговельної організації та безпідставна заборона - а на сьогодні підстав для заборони немає, оскільки не виявлено джерело інфекції - може викликати негативну реакцію з боку СОТ.

Раніше повідомлялося, що Україна посилить контроль на кордоні на ввезення овочів з Європейського Союзу. Росія ж заборонила імпорт на овочеву продукцію з Європи.

31 травня міністр охорони здоров'я в уряді Гамбурга Корнелія Прюфер-Штрокс заявила, що іспанські огірки не є джерелом гострої кишкової інфекції, від якої у Німеччині вже померли 14 людей.

30 травня Росспоживнагляд заборонив ввозити до Росії овочі з Німеччини та Іспанії, а з 2 червня заборону було поширено на всі країни ЄС.
 

Раніше іспанська продукція вважалася винуватцем зараження, яке вразило 1,2 тис. німців. Тепер джерело зараження необхідно шукати заново

В Україні інфекції поки виявлено не було. 

2 червня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів з країн Європейського Союзу.

Зараз за сприяння ВООЗ проводиться інтенсивне розслідування з метою встановлення джерела спалаху, яке досі не визначено.

ВООЗ, у відповідності до вимог Міжнародних медико-санітарних правил, безперервно інформує держави-члени про останні події та надає технічні рекомендації з подальшого розслідування спалаху небезпечного захворювання.

Раніше повідомлялося, що різновид кишкової палички, що викликала спалах захворювання в Західній Європі, є новим, раніше невідомим науці штамом.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >