У Бразилії заборонили будувати гігантську греблю на Амазонці

Поділитися

Дестерро заявив, що дозвіл на будівництво ГЕС Біло Монте було дано без урахування природоохоронних вимог.
У зв'язку з цим він також заборонив національному банку розвитку BNDES фінансувати проект побудови греблі.
У серпні минулого року бразильський уряд дало зелене світло будівництву в басейні Амазонки третьої за величиною гідроелектростанції у світі.
Трохи пізніше колишній президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва підписав з консорціумом Norte Energia контракт на будівництво греблі Біло Монте.
Споруда цієї греблі є основним компонентом програми нинішнього президента Бразилії Ділма Руссефф з розвитку паливно-енергетичну інфраструктури країни.
Неминуча загроза
У зв'язку з даною проблемою в самій Бразилії, і в низці інших країн світу пройшла хвиля протестів.
Учасники акцій та члени екологічних груп впевнені, що будівництво греблі завдасть шкоди найбільшому в світі тропічному лісі і прирече тисячі людей на вимушене переселення.
Суддя Дестерро вважає, що бразильський екологічне агентство Ibama схвалило проект, не переконавшись у належному дотриманні всіх 29 екологічних стандартів.
Зокрема, суддя переконаний, що гребля зашкодить річці Шінгу, яка є однією з головних приток Амазонки.
Рішення судді - найневдаліший виток у розвитку тривалої судової тяжби з питання побудови греблі Біло Монте. Всі попередні позови проти проекту були відхилені.
Вказуючи на зростання бразильської економіки, уряд країни наполягає, що гідроелектростанція забезпечить Бразилію енергією в наступні 10 років. Після чого електрикою будуть забезпечені 23 млн будинків.
Потужність ГЕС Біло Монте складе 11000 МВт, що поступається лише китайській станції Три ущелини і бразильсько-парагвайської Ітаіпу.
Англійський співак Стінг і відомий американський кінорежисер Джеймс Камерон підтримали екологічні групи і виступили проти спорудження греблі.
За даними екологів, шестикілометрова гребля створить загрозу благополуччю індіанських племен, а також порушить життєвий устрій 50 тисяч людей, оскільки площа затоплення складе 500 квадратних кілометрів.
За матеріалами Бі-Бі-Сі
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі