Twitter у Британії більше не вважається «особистим життям» - Соціум - dt.ua

Twitter у Британії більше не вважається «особистим життям»

8 лютого, 2011, 22:01 Роздрукувати

Британська Комісія зі скарг винесла на пресу рішення, що всі публікації на сторінках мікроблога Twitter є надбанням громадськості. Таким чином, цитування цих висловлювань не може вважатися вторгненням у приватне життя.

Це питання виникло відразу після того, як одна зі співробітниць міністерства транспорту Великобританії Сара Баськервіль подала скаргу на деякі видання через те, що вони процитували її висловлювання з особистого блога у Twitter.

 На думку Баськервіль, її «твіти», серед яких значився коментар щодо «похмілля на роботі», були адресовані обмеженому колу постійних читачів, і преса не мала права розголошувати їх. Баськервіль також вважає, що журналісти вирвали ці цитати із загального контексту.

Також чиновниця уточнила, що її висловлювання на Twitter - особисті думки і власна позиція, яка ні в якому разі не зобов'язана співпадати з позицією її роботодавців.

 «Шотландський і (майже) тверезий державний службовець, - говорить розділ «біографія» її облікового запису на Twitter. - Це мій особистий аккаунт, на якому я публікую свою особисту точку зору».

 Проте комісія прийняла сторону преси - вона ухвалила, що скарга Баськервіль необгрунтована. Одним з головних аргументів стало те, що з урахуванням функції «retweet», що дозволяє користувачам цитувати один одного, її потенційна аудиторія була набагато ширше, ніж очікувала чиновниця.

Також комісія прийняла до уваги факт, що мікроблог може відвідати абсолютно будь-яка людина, і що сама Баськервіль не стала вживати заходів до обмеження доступу до свого блогу в налаштуваннях сайту.

 «Комісія прийняла важливе рішення. - Заявив глава Комісії зі скарг на пресу Стівен Абел. - Все більше людей користуються соціальними мережами та блогами й розголошують там інформацію про своє життя, так що кількість подібних скарг продовжує зростати ».

 «У даному випадку ми прийшли до висновку, що публікація газетами матеріалів, які пише сам користувач, ніяких законів не порушує, навіть якщо спочатку вони були призначені для більш вузького кола читачів», - додав він.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >