ТУРИНСЬКІ КАНІКУЛИ

Шосту поспіль участь у престижній Лізі чемпіонів динамівці почали з переконливої перемоги над англійським «Ньюкаслом»...

Шосту поспіль участь у престижній Лізі чемпіонів динамівці почали з переконливої перемоги над англійським «Ньюкаслом». Вперше кияни стартували в турнірі з перемоги, і це обнадіяло шанувальників команди. Свій наступний іспит підопічні Олексія Михайличенка складали «Старій синьйорі» — туринському «Ювентусу». Із цим клубом динамівці зустрічалися на офіційному рівні 1998 року, ще за життя Валерія Лобановського. Тоді гостям вдалося ціною значних зусиль вивезти зі стадіону «Делле Альпі» заповітне очко.

Сьогоднішній «Ювентус», очолюваний, як і раніше, одним із найсолідніших футбольних спеціалістів — Марчелло Ліппі, є грізною силою. «Динамо» ж перебуває на стадії становлення, створюється його новий ігровий образ. Напередодні лігівських поєдинків кияни зазнали суттєвих втрат: геть знекровленою виявилася лінія захисту, із якої випали Олександр Головко, Владислав Ващук, Сергій Федоров і Юрій Дмитрулін. Травмованим футболістам в авральному порядку довелося підшукувати заміну, наново награвати тактичні зв’язки. Зазвичай цей процес займає кілька сезонів. Але Михайличенку через цейтнот довелося ліпити оборонні редути «Динамо» із матеріалу, що був під рукою. Центр оборони укріпили завдяки легіонерам. Гіоане зайняв позицію ліберо, а функцію хвилерізів у нинішньому ігровому ансамблі виконують балканці Леко і Гавранчич, керовані досвідченим Гусіним.

Зібраність і мобілізація вольових зусиль, із якою динамівці провели матч проти «Ньюкасла», на жаль, у Туріні не проглядалася. Задля справедливості зауважу, що і суперник цього разу був на кілька порядків вигадливішим. Італійці, ведені тонким майстром футбольної інтриги Дель П’єро, із перших хвилин матчу заходилися кружляти на підступах до штрафного майданчика Реви. І хоча Гавранчич не відходив від капітана «Юве» ні на крок, завадити йому забезпечувати передачами Ді Вайо, Недведа, Давідса Горану виявилося не до снаги.

Італійці прагнули швидкого голу і на 14-ту хвилину виконали поставлене завдання: порівняно невисокий Ді Вайо виграв повітряну дуель у гіганта Сабліча, підправивши потилицею м’яч у ворота «Динамо» повз заціпенілого Реву.

Кияни спробували будувати власну контргру, але, як виявилося, вона базувалася в основному на індивідуальних потугах Черната. Флорін явно перетримував м’яч і загалом не впорався із завданням плеймейкера. Середній лінії «Динамо» відчутно бракувало Валентина Белькевича, який уміє і себе показати, і допомогти відзначитися партнерам.

Усе практично було скінчено до 22-ї хвилини, коли Гіоане затіяв метушню з м’ячем неподалік власного штрафного майданчика. Італійці цим уміло скористалися, вивівши на удар свого лідера Дель П’єро — 2:0.

Не можна сказати, що динамівці начисто поступилися «Ювентусу» в першому таймі. Гості також мали кілька сприятливих можливостей «розписатися» гольовим ударом у ворота Буфона. За рахунку 0:1 на прекрасну позицію вибіг Шацьких, але, на жаль, в удар Максим уклав більше сили, аніж розрахунку.

Другий тайм для «Динамо» став провальним. Тактичні зв’язки між лініями й усередині їх виявилися геть розмитими. Італійці домінували на всіх ділянках поля, диктуючи гостям ритм і темп поєдинку і при цьому справно забиваючи м’ячі у ворота Реви. Особливо відчутно простежувалася перевага «чорно-білих» на лівому фланзі. Тут Пєєву доводилося просто-таки розриватися між Давідсом і Недведом. Чомусь тренерський штаб киян не передбачив активність господарів на цій ділянці і був покараний за таку недбалість. Саме з лівого флангу голландець і чех провели два ефектні м’ячі. Спочатку «Пітбуль» самотужки розпоров динамівську оборону і закотив м’яч у ворота, а перед фінальним свистком Недвед підтвердив репутацію «дальнобійника», увігнавши м’яч у ближню «дев’ятку» воріт Реви — 5:0.

Поразка зі значним рахунком має стати добрим уроком для гравців і тренерів київського клубу. Сьогодні динамівцям ще складно змагатися з такими грандами, як «Ювентус». Але зіграти значно достойніше, гадаю, їм уже під силу. Певна відсутність майстерності компенсується у футболі вольовим настроєм, ігровою дисципліною, функціональною підготовкою. Якщо українським майстрам удасться продемонструвати ці якості, то наступного тижня в матчі з голландським «Феєнордом» вони стовідсотково зможуть виступити набагато успішніше.