«СВЯТИЙ МИКОЛАЮ, ПОМОЛИСЯ ЗА МОЮ МАМУ...»

Поділитися
Учора тисячі дітей прокинулися в очікуванні дива. Листи святому Миколаю були написані за три тижні до свята, щоб добрий чарівник мав час підготувати подарунки...

Учора тисячі дітей прокинулися в очікуванні дива. Листи святому Миколаю були написані за три тижні до свята, щоб добрий чарівник мав час підготувати подарунки. Згідно зі звичаєм, він намагається виконати бажання слухняних дітей, а неслухняним кладе під подушку різку. Іноді, коли йому не по кишені, виконує лише частину прохання або пише листа, в якому просить побажати щось інше. І хоча почерк святого Миколая дуже вже скидається на татів чи мамин, діти стрибають від радощів і бережуть лист роками.

На Західній Україні звичай тішити подарунками в день святого Миколая не забувався ніколи. Ніхто в це свято не залишається обділеним.

У дитячі будинки, приймальники-розподільники, інтернати Святий Миколай приносить подарунки на свій святий розсуд, без попереднього дитячого листа. Цього року, коли дітям Івано-Франківського обласного приймальника для неповнолітніх запропонували написати такі листи, вони дуже здивувалися.

Тридцять листів, що їх вони написали, не залишать байдужим нікого:

«Святий Миколаю, я розумію, що ти дуже зайнятий і в тебе багато таких дітей, як я, але якщо ти хоч що-небудь із того, що я попросила, мені принесеш, я весь рік буду за тебе молитися». «Святий Миколаю, помолися за мою маму. Я її дуже люблю»… «Подаруй мені спортивний костюм, кросівки, труси й шкарпетки, вибач, що так багато прошу, але просто мені нічого одягти»; «… кулончик, букет троянд — білих і червоних»; «… вафлі, велику м’яку іграшку, кілограм цукерок».

І так — у кожному листі. Виконати побажання дітей святий Миколай доручив директору центру естетичного виховання дітей «Ювента» Тетяні Арсеновій. Місяць тому її організація провела добродійний концерт під гаслом «Подаруймо дітям свято!» Було зібрано три тисячі гривень. Більшість дітей отримали хоча б частину з того, що просили. «Подарунки різні, — каже Тетяна. — Адже кожна дитина вклала в лист частку своєї віри в диво, і важливо не знищити її, не проігнорувати. Оскільки саме ця віра дає можливість не зачерствіти в жорсткому, позбавленому батьківського тепла світі, в якому цим дітям довелося опинитися». Походам по магазинах Тетяна присвятила кілька днів. У гаманці — гроші, у руках — листи дітей. Поруч незримо був присутній святий Миколай, допомагаючи зробити правильний вибір.

«У приймальнику не лише проблемні діти, — розповідає директор Марія Василівна Серденько, — восьмеро на опікуванні, чекають вирішення своїх питань. Величезне спасибі всім за допомогу. Обласній адміністрації, що відгукується на всі наші прохання; добродійним і релігійним організаціям, просто небайдужим людям. Але кожна дитина хоче звичайного домашнього затишку. Тому в мене теж є прохання до святого Миколая: послати хоч кільком із них добру, люблячу сім’ю. Нехай не в переддень Нового року, а протягом усього наступного...»

У Центральній та Східній Україні свято святого Миколая так широко не відзначають. Але тисячі й тисячі безпритульних, сиріт, знедолених дітей, незалежно від умов, у яких вони перебувають, теж сподіваються дива. І не за рознарядкою, у вигляді однаково оформлених новорічних подарунків, а особисто для Васі, Галі, Петра...

Ми, дорослі, у яких є дім, зарплата й відносна стабільність, майже чарівники. І кожен із нас просто може подарувати диво тому, кому це потрібно, хоча б одній дитині. Адже дитячі будинки, приймальники, інтернати є в кожному місті.

До дитячих будинків, інтернатів, будинків маляти гуманітарну допомогу можна передати через Державний комітет сім’ї та молоді України. Для цього слід звернутися в управління з питань дитинства, тел.: 228-58-51, чи в приймальню глави комітету Валентини Іванівни Довженко, тел.: 226-24-89.

Зверніться з листом про намір надати допомогу. У комітеті запевнили, що вся процедура оформлення займе не більше доби. Наступного дня вам буде надано можливість передати допомогу офіційно. Ще кілька днів знадобиться на те, щоб ваші подарунки пройшли відповідну перевірку. Правила однакові як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Щодо колоній та приймальників-розподільників по всій Україні — процедура та ж сама. Звертатися в держдепартамент України з питань виконання покарань, відділ кримінального інспектування, тел.: 238-82-01, 238-82-21, Сергій Іванович Скоков.

Можна просто підійти до директора закладу і, пред’явивши документи, домовитися безпосередньо. Відмовляють дуже рідко.

Будь-які пропозиції, що стосуються підтримки дітей та молоді, пересилайте в комітет Верховної Ради з питань молодіжної політики та спорту, який очолює Катерина Семенівна Самойлик, тел.: 255-40-77, 255-49-26.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі