СУМІШ ЧЕРВОНОГО З СИНІМ КРАЩА ВІД УЛЬТРА- ФІОЛЕТУ? - Соціум - dt.ua

СУМІШ ЧЕРВОНОГО З СИНІМ КРАЩА ВІД УЛЬТРА- ФІОЛЕТУ?

1 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 1 вересня-8 вересня

Схоже, перед схильними до вугрового висипу нарешті замаячіло світло надії. Причому цілком певних частин спектру — червоне й синє...

Схоже, перед схильними до вугрового висипу нарешті замаячіло світло надії. Причому цілком певних частин спектру — червоне й синє. Фахівці Лондонського госпіталю стверджують, що опромінення сумішшю цих кольорів значно зменшує подразливі нашкірні утворення — 76 відсотків висипів зникає протягом 12 тижнів. Тоні Чу, який опублікував отримані результати в British Journal of Dermatology, стверджує, що ефективність червоних і синіх променів виявилася навіть більшою від опромінення ультрафіолетом, і заодно відсутні будь-які побічні ефекти. Як і ультрафіолет, ці промені мають бактерицидні властивості, на чому й грунтується їхня цілющість. Але вони при цьому не викликають раннього старіння шкіри. Не підвищується і ризик розвитку меланоми.

Ті, хто слабує на вугровий висип, уже потягнулись у клініку доктора Чу в надії на чудодійне зцілення, проте його колеги налаштовані досить скептично. Адже і червоні, і сині промені є у звичайному денному світлі, і постає питання, як за таких «бактерицидних» умов вугровий висип загалом може розвиватися. А контрольної групи для виявлення можливого ефекту плацебо в дослідах доктора Чу не було, і жоден з опонентів не зміг запропонувати спосіб, як її можна було б організувати (тобто опромінюючи сумішшю синього й червоного, водночас виключивши опромінення такими складовими денного світла). Зате скептики відразу нагадали, що в усіх інших експериментах (у тому числі і фізичних методах впливу, і медикаментозному лікуванні) ефект плацебо нерідко перевершував результати самого лікування. Учені давно вже підозрюють, що в лікуванні головну роль відіграє психологічна настанова на зцілення — вона викликає переналаштування гормональної системи організму, в результаті чого вугри і зникають. Тож якщо раптом помітите на обличчі щось украй недоречне й малоестетичне, не варто починати панікувати й тим паче вдаватися до радикальних методів впливу. Потрібно просто підставити своє обличчя сонечку й запевнити себе, що це сеанс найефективнішої, найбезпечнішої та ще й безкоштовної терапії.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald tribune
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво