Студентів хочуть позбавити стипендій - Соціум - dt.ua

Студентів хочуть позбавити стипендій

28 лютого, 2011, 09:32 Роздрукувати

У суботу завершилася ХХII колегія Всеукраїнської студентської ради (ВСР) при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту. Члени ВСР погодилися з пропозицією Міносвіти виплачувати стипендію лише студентам-пільговикам, а також у вигляді академічного заохочення.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

ХХII колегія Всеукраїнської студентської ради при Міносвіти проходила у Києві 25-26 лютого. У ній взяли участь перший заступник міністра освіти Євген Суліма, ректор Київського національного університету ім.Шевченка (КНУ) Леонід Губернський, а також близько 50 лідерів студентського самоврядування з усіх регіонів України, пише у понеділок, 28 лютого, газета "Коммерсантъ-Украина".

ВСР було створено 29 травня 2005 як консультативно-дорадчий орган при Міносвіти. Головне завдання ради - забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з органами студентського самоврядування ВНЗ України.

На початку засідання Євген Суліма запропонував обговорити питання виплат стипендій.

- Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку потрібно визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата всім студентам або мотивація кращих студентів, як у вузах Європи, - сказав він.

Варто зазначити, що розмір щомісячної стипендії студентів-бюджетників складає у профтехучилищах 200 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації - 400 грн, у ВНЗ III-IV рівня акредитації - 530 грн. Студенти-пільговики, зокрема діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, отримують стипендію у розмірі 550 грн у профтехучилищах та 1160 грн у ВНЗ.

Пана Суліму підтримав голова Молодіжного незалежної профспілки Антон Дмитрієв.

- Шановні студенти, а чому держава взагалі має платити стипендії в умовах кризи? Давайте знизимо стипендії і переглянемо навчальні плани, щоб дати можливість студентам самим працювати! - запропонував він.

З усіх присутніх проти виступив тільки студент другого курсу магістратури КНУ Олександр Шабелюк:

- Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а держава зобов'язана забезпечити йому для цього всі умови.

- Але ви ж не заперечуєте, щоб держава підтримувала обдаровану молодь? - запитав Євген Суліма і, не дочекавшись відповіді, запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад студентам із малозабезпечених сімей, а також в якості заохочення за наукові досягнення.

Пан Суліма закликав студентів вносити конструктивні пропозиції щодо механізму розрахунку стипендій і рекомендував направляти їх або до МОН, або ректорам вузів.

У студентській профспілці "Пряма дія", члени якої не входять до ВСР та не були запрошені на засідання, колегію назвали "імітацією громадського обговорення". "Всеукраїнська студентська рада лояльна владі. Її учасники не протистоять ініціативам міністерства скоротити держзамовлення, класифікувати вузи за кількістю студентів і збільшити вартість контрактного навчання", - пояснив активіст "Прямої дії", студент КНУ Іван Шматко.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >