СТРАХ ПЕРЕД ШКОЛОЮ

Поділитися
Хоч би до якої школи пішла дитина, є проблема, на яку наштовхуються багато батьків уже через місяць навчання...

Хоч би до якої школи пішла дитина, є проблема, на яку наштовхуються багато батьків уже через місяць навчання. Це проблема неуспішності.

Шкільна неуспішність може виявлятися у багатьох дітей однаково — через погані оцінки. Проте причини такого стану речей бувають різними. Комусь перешкоджає засвоювати той або той предмет неготовність дитячої психіки до шкільних перевантажень. Хтось не може позбутися певного набутого страху перед якимось предметом або боїться певного вчителя, не наважується відповідати біля дошки або впадає в паніку, щойно почувши слова «контрольна» або «диктант». Все це ми називаємо шкільними фобіями. А є діти, котрі водночас потерпають і від незрілості, і від фобій.

Що поглиблює ситуацію? Якщо мама каже: «Я цього предмета також ніколи не розуміла, напевно, ти — в мене». Якщо вчитель уже зарахував дитину до відстаючих з цього предмета і не чекає від неї нічого вищого за трійку. Якщо дитина зазнала невдачі, відповідаючи біля дошки: була осміяна класом, ображена вчителем.

Мозок може навчитися боятися буквально за три хвилини: «записавши» страх, якого зазнала колись, відповідаючи біля дошки, людина може боятися цього все життя. Але за ті ж три хвилини можна і відучити мозок боятися, якщо використовувати методи, відомі в нейропсихології.

Чи є в дитини фобія якогось предмета? Можливо, якщо ви помітили такі ознаки:

— перед контрольною з цього предмета в дитини підвищується температура, болить живіт, голова;

— за вивчений удома матеріал дитина, відповідаючи біля дошки, одержує погану оцінку («Мені все одно більше не поставлять»);

— вдома під диктування мами пише краще, ніж диктант такої самої складності на уроці;

— простежуються шкірно-гальванічні реакції (сухість у роті, пітніють долоні, дитина гризе нігті).

Від шкільних фобій є багато ліків. Це й інтенсивне спільне вивчення складного для дитини предмета, і додаткові уроки з учителем або репетитором. Або переключення дитини з негативу (страху перед предметом) на позитив — спільне віднаходження користі й задоволення від подолання страху перед диктантом або контрольною. У подоланні шкільної фобії, як і в боротьбі з грипом, основне — не запустити. У кожному разі у боротьбі з нею знадобиться 90% терпіння і 10%— вивчення самого предмета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі