Соціологи: Мінімум 5–7% українських дітей з неблагополучних сімей, спецзакладів і тих, що живуть на вулиці примушуються до проституції - Соціум - dt.ua

Соціологи: Мінімум 5–7% українських дітей з неблагополучних сімей, спецзакладів і тих, що живуть на вулиці примушуються до проституції

19 лютого, 2010, 19:34 Роздрукувати Випуск №6, 19 лютого-26 лютого

Не менше 7% неблагополучних дітей примушуються до заняття проституцією, свідчать дані дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України на замовлення ЮНІСЕФ...

Не менше 7% неблагополучних дітей примушуються до заняття проституцією, свідчать дані дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України на замовлення ЮНІСЕФ. Дослідження присвячене комплексній оцінці масштабів сексуального насильства над дітьми, дитячій проституції, порнографії та продажу дітей в Україні.

До дослідження, що проводилося з серпня по грудень 2009 року, було залучено 1000 дітей з неблагополучних сімей, спеціальних соціальних і учбових установ, а також «діти вулиці». За оцінками експертів, сьогодні у різні дії сексуального характеру втягнуто навіть дітей семи-дев'яти років, хоча у більшості випадків мова йде про підлітків від 12—13 років і старше.

Більшість пропозицій сексуального характеру адресована тінейджерам. За даними соціологів, у віковій групі 14—18 років 18,8% отримували пропозицію оголитися повністю або частково (погодилися 11%); 15,9% — дозволити доторкнутися до оголених частин тіла (погодилися 10,4%); 14,5% — зайнятися сексом за гроші, речі або послуги (погодилися 7,8%); 6,7% — сфотографуватися або знятися у фільмі в голому вигляді (погодилися 3,2%); 7,2% — зробити інші дії інтимного характеру (погодилися 3,6%).

Якщо ж говорити про дітей 6—13 років, то з них 10,5% отримували пропозицію показати оголене тіло або його частину (погодилися 3,9%); 7,5% — дозволити доторкнутися до його оголених частин (погодилися 2,8%); 5,2% — зайнятися сексом за гроші, речі або послуги (погодилися 1,6%), 2,1% — сфотографуватися або знятися у фільмі в голому вигляді (погодилися 0,8%); 1,9% — зробити інші дії інтимного характеру (погодилися 0,5%).

При цьому у 31% дітей, які «працюють» на вулиці, є неповнолітні друзі, що займаються проституцією, а 22% підлітків, які живуть на вулиці, і малюків були свідками (а 8% навіть учасниками) примушення неповнолітніх до сексуальних дій.

Докладніше про цю проблему читайте в статті Вікторії Сорокопуд «Діти: «непристойні пропозиції» у цифрах» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво