Славське: до високого сезону готові

Поділитися
Селище Славське справедливо вважається столицею українського гірськолижного туризму. Згідно з офіційною статистикою, щорічно сюди приїжджає як мінімум сто тисяч туристів, з неофіційною — близько мільйона...

Селище Славське справедливо вважається столицею українського гірськолижного туризму. Згідно з офіційною статистикою, щорічно сюди приїжджає як мінімум сто тисяч туристів, з неофіційною — близько мільйона. Щороку тут відкриваються сучасні пансіонати і садиби, а також нові траси і підіймачі. Перед початком «найвищого сезону» ми вирішили з’ясувати, як селище готується зустріти відпочивальників.

Спочатку невеличка довідка. Курорт Славське розташований в екологічно чистому мальовничому куточку долини річки Опир на висоті 600 метрів, має понад десять трас із нахилом до 41 градуса загальною довжиною понад п’ятнадцять кілометрів. Перепад висот — 158—515 метрів. У Славському та околицях близько 25 пунктів прокату гірськолижного інвентарю, також багато кемпінгів, ресторанчиків, пунктів для автотуристів.

Дістатися сюди легко. З Києва, Харкова, Донецька, Одеси щодня ходить кілька швидких і пасажирських поїздів (вартість купейного квитка з Києва — 110—145 гривень). Зі Львова й Ужгорода можна дістатися електричкою або автобусом. Звичайно, у Славське можна приїхати і на власному авто.

Останніми роками стрімко розвивався курорт Волосянка (за шість кілометрів від Славського). Гора Високий Верх зі своїми спусками по праву вважається серед гірськолижників однією з найзахопливіших. До сезону обіцяють відкрити ще один спуск.

Неподалік Волосянки розташований один із найкращих «бутикових готелів» не тільки Карпат, а й усієї України — «Вежа Ведмежа». Основну будівлю зведено у стилі середньовічного австрійського замку, інтер’єр — у дусі лицарських часів. Кожен постоялець може взяти участь у лицарському турнірі, приміряти щось із гардероба XIV століття, покататися на конях, постріляти з лука та арбалета, замовити страву за давнім рецептом. У готелі є сауна, лазня, більярд, камін, стильний бар, напрокат даються велосипеди, квадроцикли, лижі, санчата. Ноу-хау — альпінпарк «Ведмежа Лазанка» (до речі, єдиний у Західній Україні), де діти і дорослі можуть випробувати свої «альпіністські здібності». У номерах усе продумано до дрібниць, однакових номерів немає. У готелі часто зупиняються знамениті люди, проте їхні прізвища ретельно утаємничують.

— «Вежа Ведмежа» повністю готова до новорічних і різдвяних свят, — каже керівник готелю Еллона Куропата. — Ми розробили насичену оригінальну програму, яка — я упевнена — нікого не залишить байдужим і запам’ятається надовго. Наші кухарі склали чудове меню. Звичайно, на Новий рік ціни будуть вищі, ніж зазвичай, проте вільних номерів уже майже немає — це свідчить про те, що наша цінова політика цілком адекватна. Стандартний номер коштує від 600 гривень на добу.

Звичайно, об’єктів такого рівня потрібно побільше, проте економічна криза пригальмувала реалізацію багатьох інвестиційних проектів. Ціни на землю впали (раніше за сотку просили від двох до десяти тисяч, зараз — від 500 доларів до п’яти тисяч), але охочих вкласти гроші в розвиток курорту поменшало. За словами представників місцевої влади, потенційних інвесторів лякає і надзвичайно складна процедура відведення землі. «Законодавство вимагає, щоб ми всю землю продавали тільки на аукціоні, — говорить місцевий депутат. — Півтора року оформляли документи, витратили багато сил і грошей, оголосили аукціон, а покупців немає: надто високі ціни. Знизити їх залежно від кон’юнктури не можна: це ціла процедура. Виходить, гроші місцевої громади були витрачені марно».

До майбутнього сезону готуються не тільки власники об’єктів туристичної інфраструктури, а й страхові компанії. Адже не секрет, що гірські лижі — вид відпочинку, поєднаний з ризиком. Звісно, щоб цей ризик фінансово забезпечити, обізнані туристи купують страховку. «На страховому ринку присутні кілька продуктів, розроблених спеціально для гірськолижників, — каже начальник управління медичного страхування СК «Просто страхування» Сергій Кучеренко. — Є і комплексні рішення, що забезпечують фінансове покриття у випадку надзвичайної події — це втрата працездатності, доправлення постраждалого в лікувальну установу, вартість діагностики і лікування, відповідальність перед третіми особами (якщо застрахований лижник збив іншого лижника), крадіжка інвентарю і навіть неможливість кататися через погодні умови (відсутність снігу або, навпаки, його надлишок). Вартість таких продуктів дуже доступна — від 5—6 гривень на день».

Автор висловлює подяку Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України» і мерії смт Славське за допомогу в організації прес-туру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі