СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗОЛОТО ОЛІМПІАДИ?

Поділитися
Важко сказати, коли вперше олімпійському чемпіонові, з огляду на скрутні життєві обставини, спало на думку продати свою медаль чи медалі...

Важко сказати, коли вперше олімпійському чемпіонові, з огляду на скрутні життєві обставини, спало на думку продати свою медаль чи медалі. Може, перший переможець 1896 року в марафоні грек Спиридон Луїс зробив це на схилі віку, вже після Другої світової війни, коли став бідним і забутим. Однак вірити радянській офіційній пропаганді треба дуже обережно. Свого часу повідомлялося, що продала свої три переможні нагороди 1960 року в Римі «чорна газель» Вільма Рудольф. Може, у нас думали, що шкільна вчителька у США отримує так само мало, як радянська. З другого боку, Вільма тяжко хворіла, а от лікування у США вже точно коштувало дорожче, ніж в СРСР.

Тяжке життя після спорту було у першої радянської олімпійської чемпіонки дискоболки Ніни Пономарьової. Але, наскільки мені відомо, вона зберегла принаймні одну з трьох своїх олімпійських нагород — першу медаль, золото на якій геть стерлося під руками тисяч її шанувальників на лекціях, коли Ніна Аполлонівна пускала медаль по рядах.

Втім, сягнувши солідного віку, чемпіони часто вважають своє захоплення спортом у молодості малозначущим і продають нагороди, просто щоб вони не муляли очей. За медалі, які мають цікаву історію і здобуті давно, можна виручити кілька сотень тисяч доларів. Може, це спонукало продати нагороди чотириразового олімпійського переможця в бігу на довгі дистанції фіна Ласла Вірена, якому за життя встановили погруддя на стадіоні в Гельсінкі, поруч із Пааво Нурмі, що біжить на п’єдесталі, і пам’ятною вежею заввишки як рекордний кидок списа Матті Ярвінена.

Нещодавно американський спринтер Томмі Сміт прославився не лише перемогою в бігу на 200 метрів і світовим рекордом у Мехіко-1968, а й тим, що разом із Джоном Карлосом провів на п’єдесталі пошани акцію протесту проти расизму. Бігуни підняли кожен руку в рукавичці, стиснуту в кулак, і похилили голови. Фото обійшло весь світ, а двох спринтерів за політичну демонстрацію миттєво видворили з олімпійського селища і вислали додому. Зараз Сміт продає золоту медаль на аукціоні разом із 20 іншими предметами. Стартова ціна — півмільйона доларів, а всього за два роки він збирається вторгувати в такий спосіб 660 тисяч.

Трохи раніше австралійка Ширлі Стрікленд, яка завоювала свого часу на Олімпіадах у Лондоні, Гельсінкі та Мельбурні три золоті, одну срібну і три бронзові нагороди в спринті і бар’єрному бігу, продає їх, а також одяг, взуття, листи і фото за стартової ціни на аукціоні 200 тисяч доларів. На отримані гроші 75-річна чемпіонка хоче купити подарунки одинадцятьом онукам і підтримати недоторканність древніх лісових масивів.

Ну, а вдатний американський спринтер Моріс Грін поки що нічого не продає, крім обіцянок побити свій світовий рекорд у бігу на 100 метрів, встановлений у червні 1999 року в Афінах, — 9,79 секунди. За його словами, вперше він спробує це зробити в Осаці на етапі Гран-прі 12 травня. Якщо згадати, що в березні Грін уже повторив свій світовий рекорд у бігу на 60 метрів і виграв чемпіонат світу, то до його слів варто прислухатися.

А 15 квітня було побито рекорд за кількістю учасників марафонського пробігу в одному з міст Північної Кореї — стартувало 200 тисяч чоловік, у тому числі — вперше допущені до змагань 50 іноземних бігунів, серед яких були американці, британці та японці. Переможцем із хорошим часом — 2 години 11 хвилин 48 секунд — став Кім Джонг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі