ЩВЕЦІЯ — НАЙВИГІДНІША КРАЇНА ДЛЯ МАТЕРИНСТВА - Соціум - dt.ua

ЩВЕЦІЯ — НАЙВИГІДНІША КРАЇНА ДЛЯ МАТЕРИНСТВА

7 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 7 лютого-14 лютого

Грей Боукер, фахівець із закону про наймання на роботу з консалтингової компанії Mercer Human Resources, про...

Грей Боукер, фахівець із закону про наймання на роботу з консалтингової компанії Mercer Human Resources, провів міжнародне дослідження, метою якого було визначення тривалості й оплати декретної відпустки в 60 країнах Європи, Австралії, Північної та Південної Америки.

З’ясувалося, з економічної точки зору найвигіднішою для материнства країною є Швеція, де молода мама має право на 96 тижнів декретної відпустки, із яких приблизно рік їй виплачують 80% від заробітної плати.

В Європі за материнство найбільше «одержують» у Норвегії, Данії та Італії; найменше — у Греції, Люксембурзі й Великобританії.

Законодавствами Австралії та Сполучених Штатів Америки оплачувану декретну відпустку не передбачено взагалі. Найкоротший декрет — у жінок Сінгапуру й Тайваню (лише вісім оплачуваних тижнів). У США відпустка для догляду за дитиною становить 12 неоплачуваних тижнів у компаніях, де кількість працівників понад 50.

За межами Європи найвигідніша ситуація спостерігається в Бразилії. В Австралії дають 52 тижні неоплачуваної відпустки, проте жінка отримує грошову допомогу від держави. У Східній Європі найгірше про матерів піклуються в Росії та Угорщині.

Боукер вважає: відмінності в тривалості декретної відпустки є відображенням культури країни й можуть пояснюватися впливом таких чинників, як релігія, соціальна політика й демографічна ситуація.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво