РОЗЛУЧЕННЯ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ЕКОЛОГІЧНУ КАТАСТРОФУ - Соціум - dt.ua

РОЗЛУЧЕННЯ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ЕКОЛОГІЧНУ КАТАСТРОФУ

7 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 7 лютого-14 лютого

За даними нового дослідження, маленькі родини є серйозною загрозою навколишньому середовищу. Уче...

За даними нового дослідження, маленькі родини є серйозною загрозою навколишньому середовищу. Учені в Сполучених Штатах помітили, що зростання кількості споруджуваних будинків спричинене розлученнями та зменшенням кількості великих родин, — негативно впливає на флору й фауну.

Дослідженням, опублікованим у журналі «Нейчер», охоплено понад 60 країн, у яких природному середовищу загрожує людина, — своєрідні «гарячі точки» біологічної варіативності. Фахівці з’ясували: основною проблемою є не збільшення чисельності населення, а те, що нині для розселення певної кількості людей потрібно більше жител, ніж раніше.

У статті наводяться приклади лісистих гірських районів Китаю, де для опалення постійно зростаючої кількості будинків було необхідно дедалі більше деревного палива. У результаті це вдарило по популяціях панд, котрі нині вимирають.

Навіть у таких країнах, як Греція чи Іспанія, де чисельність населення падає, природі загрожують міста, що розвиваються. Річ у тім, що дедалі більше пар розлучаються, а діти нині рідко живуть у будинках своїх батьків.

За оцінками дослідників, через 15 років подібні соціальні зміни призведуть до того, що в країнах із найслабшим природним балансом з’явиться ще близько 200 мільйонів будинків. І це, на думку вчених, стане серйозним викликом для екологів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво