Риболовля — це хвороба. Важливо, щоб вона не стала смертельною!

Поділитися
Підлідна риболовля вже кілька років потрапляє до списку найбільш небезпечних захоплень. Які ще потрібні факти для того, щоб уберегти екстремалів, особливо в таку нестабільну погоду?

Підлідна риболовля вже кілька років потрапляє до списку найбільш небезпечних захоплень. Які ще потрібні факти для того, щоб уберегти екстремалів, особливо в таку нестабільну погоду? Проте здоровий глузд їх не зупиняє. Виходячи на зимову риболовлю, необхідно пам’ятати, що це може бути небезпечно для життя, оскільки прорахувати товщину льоду практично неможливо.

Щозими перед рятувальниками МНС постає завдання вчасно попередити про небезпеку і запобігти загибелі людей на водних об’єктах. З настанням морозів люди йдуть на лід: дорослі порибалити, а діти - просто погуляти. Звісно ж, заборонити жителям і гостям столиці проводити вільний час таким чином співробітники МНС не можуть… Тому, ризикуючи власним життям, рятувальники також виходять на лід і проводять профілактичну роботу. Сумно констатувати той факт, що рибалки часто ігнорують застереження МНС, ставляться до них несерйозно. Така безвідповідальність дуже турбує рятувальників.

Щоб не потрапити в біду, не наражати на небезпеку себе і оточуючих, необхідно бути дуже обачним, дисциплінованим і суворо дотримуватися правил поведінки на льоду. Нагадуємо, безпечним вважається (за температури нижче ніж 0°С): для одного пішохода - лід синюватого або зеленуватого відтінку завтовшки не менш як п’ять-сім сантиметрів; для групи людей - не менш як 15 сантиметрів; при масовому катанні на ковзанах - 25 сантиметрів. У будь-якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги. Це треба робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, виходити на лід забороняється. При пересуванні по льоду необхідно уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидку течію води, вмерзлі в лід кущі, траву тощо.) Заборонено виходити на лід уночі. Любителям порибалити треба пам’ятати, що під час підлідної ловлі риби не рекомендується на невеличкій ділянці пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, збиратися в групи. Безпечно пробивати лунки на відстані 5-6 метрів. Діти мусять назавжди запам’ятати: самостійно, без нагляду дорослих їм на льоду взагалі нічого робити.

Печерське
районне управління
ГУ МНС України
у м. Києві

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі