П'ятий сезон змагань майстрів вітру - стартував - Соціум - dt.ua

П'ятий сезон змагань майстрів вітру - стартував

19 вересня, 2011, 09:41 Роздрукувати

16 вересня відбулося урочисте відкриття п'ятого сезону WindMaster Regatta.

О 10:00 в яхт-клубі на Київському морі пройшло урочисте відкриття п'ятого сезону міжнародних вітрильних змагань WindMaster Regatta.

На відкритті були присутні члени Оргкомітету Регати, спортсмени-учасники, представники ЗМІ.

Василь Гурєєв, Президент вітрильної федерації України, Член Національного Олімпійського комітету України, привітав учасників Регати з початком змагань. Особливо він наголосив на тому, що 2011 рік видався насиченим і цікавим у вітрильному житті країни: від травневого старту четвертого сезону WindMaster Regatta і до дня старту сезону п'ятого українські спортсмени встигли взяти участь у багатьох міжнародних змаганнях.

Традиційне слово Ігоря Юшка, голови Оргкомітету WindMaster Regatta, було коротким і емоційно насиченим. Він побажав усім учасникам регати чесної і відкритої гри. Він особливо підкреслив, що Регата заслужено утримує статус провідних українських вітрильних змагань і має міжнародний рівень підготовки та проведення змагань. І це результат роботи не тільки Оргкомітету, а й кожного учасника WindMaster Regatta. Так само на відкритті виступили члени Оргкомітету Регати: Ігор Гордієнко, Сергій Міщенко, Грег Краснов.

За вже сформованою традицією Регати, Оргкомітет регати представив нову яхту класу «Оптиміст», яка стане призом для кращої дитячо-юнацької вітрильної школи - учасниці WindMaster Regatta. Це вже п'ята яхта віддана WindMaster Regatta дитячим вітрильним школам. У цьому сезоні традиційно на акваторію Київського моря разом з іменитими спортсменами вийдуть і юні яхтсмени - учні п'яти дитячо-юнацьких вітрильно-спортивних шкіл. Вони не тільки візьмуть участь в окремому дивізіоні яхт класу «Оптиміст», а й отримають унікальну можливість зустрітися і поспілкуватися з легендами світового яхтингу. Буквально напередодні старту Регати за телефоном з Італії підтвердив свою присутність на Регаті єдиний у світі триразовий олімпійський чемпіон у трьох різних класах яхт Валентин Манкін, який останні 20 років працює тренером збірної команди Італії. Він знайшов у своєму щільному графіку час, щоб прибути на Регату і провести традиційний майстер клас для юних українських яхтсменів. Так само на Регаті очікуються й інші видатні спортсмени, такі як багаторазовий Чемпіон світу Сергій Пічугін, Олімпійський чемпіон Ігор Матвієнко, Чемпіони світу Іван Чехлатий і Сергій Тимохов.

П'ятий сезон WindMaster Regatta продовжує розвиток традицій, закладених із самого моменту її заснування у 2009р. І однією з ключових Цінностей змагань WindMaster Regatta був і залишається принцип Чесної гри. Багато в чому завдяки саме цим принципам Регата демонструє настільки активне зростання і активне впровадження міжнародних стандартів яхтингу в життя сучасного українського вітрильного спорту. Так навесні цього року в ході підготовки до весняного старту під керівництвом директора WindMaster Regatta Юрія Семенюка було проведено лазерне обмірювання корпусів яхт за стандартами ORC.

А зараз Оргкомітет підготував для учасників Регати та вболівальників вітрильного спорту наступну інновацію - WindMaster SPORT RATING. Це рейтинг провідних українських і міжнародних яхтсменів, які беруть участь у WindMaster Regatta.

Презентація WindMaster SPORT RATING відбудеться за підсумками змагань п'ятого сезону.

Природно, що такий динамічний розвиток Регати можливий завдяки роботі Оргкомітету та Партнерів WindMaster Regatta.

Ігор ЮШКО, голова Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова Правління АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ»: «СБЕРБАНК РОСІЇ є постійним партнером регати з 2009 року. Для нас співпраця з WindMaster Regatta - можливість сприяти відродженню української яхтової школи, яка була в радянські часи однією з найсильніших в Європі. З іншого боку, для нас важливо, що в цих змаганнях приділяється значна увага дітям і молодим спортсменам, що повністю відповідає концепції соціальної діяльності Банку, одним з пріоритетних напрямків якої є підтримка і розвиток потенціалу молодого покоління».

Ігор ГОРДІЄНКО, член Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова Правління АСК «ІНГО Україна» бачить необхідність розвитку і зміцнення міжнародного статусу Регати: «WindMaster Regatta цього року зробила черговий важливий крок на шляху якісного розвитку - включення регати у міжнародний календар змагань ORC, результатом чого є отримання популярності у професійних колах яхтінгових у ближньому і далекому зарубіжжі. Окрім того, стала доброю традицією присутність на WindMaster Regatta провідних українських і міжнародних спортсменів».

Член Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова наглядової ради НАСК «Оранта» Олег СПІЛКА прокоментував відкриття Регати: «У 2009 році, коли відбувся перший сезон змагань, НАСК «Оранта» стала активним учасником і партнером Регати. Відтоді для Оранти це гарна традиція навесні і восени брати участь у Регаті на Київському морі і підтримувати активність талановитої, захопленої спортивної молоді поряд з великими соціально-відповідальними компаніями країни, які так само на постійній основі добровільно підтримують розвиток українського вітрильного спорту. Я неодноразово говорив, що інвестиція в дітей і молодь - інвестиція в наше майбутнє. Чим ефективніше вкладення, тим якісніший результат».

Грег КРАСНОВ, генеральний директор Platinum Bank, зазначив: «Вітрильний спорт - це не просто спорт, це стиль життя, спосіб мислення. Недарма кажуть, що цей спорт на все життя. Сьогодні особисто я і команда човна «Odin-Platinum Bank» раді у черговий раз взяти участь в перегонах WindMaster Regatta. Ми віримо, що наша усталеність і відданість вітрильному спорту сприяє розвитку і популяризації спорту в Україні. Адже присутність кожного екіпажу на перегонах - це найяскравіший доказ того, що спорт повільно, але впевнено розвивається. Бажаю всім учасникам максимально проявити свою майстерність і знання в перегонах».

Як зазначають члени Оргкомітету Регати, одна з найважливіших традицій WindMaster Regatta це усталеність складу її Партнерів - провідних українських та міжнародних компаній та ЗМІ.

Окрім вже згаданих Партнерів, АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ», АСК «ІНГО Україна», НАСК «Оранта», Platinum Bank, слід відзначити легендарну вітрильну Торгову Марку «Cutty Sark», провідну автотрейдингову компанію «Ілта», спортивну Торгову Марку «PUMA», авторитетний тижневик «Дзеркало тижня. Україна», діловий тижневик «Інвестгазета», популярне видання про найважливіші події життя «
What's on», перший інформаційний «5-й канал», діловий телеканал UBC, провідне міжнародне інформаційне агентство «Інтерфакс. Україна», авторитетну газету «Голос України», бренд-консалтингову компанію «OpenUp! Communications».

Ці компанії брали і беруть активну участь у тому, щоб WindMaster Regatta розвивалася і ставала все більш важливою подією не тільки в українському, але й у міжнародному яхтовому світі.

У цьому сезоні WindMaster Regatta, окрім спортивних інновацій, представляє два нові проекти для ЗМІ та журналістів. По-перше - це Media-race за Кубок Cutty Sark, а по-друге - це старт творчого рейтингу Регати.

Media-race - це дві перегонні яхти, екіпажі яких складаються з редакторів та журналістів провідних українських ЗМІ. Ці яхти, у рамках основних змагань WindMaster Regatta, змагатимуться за приз від легендарної вітрильної Торгової Марки Cutty Sark - постійного партнера Регати. Учасники Media-race зможуть повною мірою отримати відчуття спортивних вітрильних перегонів і перевірити на міцність свої вольові та спортивні якості. Команда переможців отримає Кубок Cutty Sark.

Друга ж новина - творчий рейтинг - пройде вже поза рамками регати, але буде не менш цікавою як для учасників, так для глядачів та вболівальників. Юрій СЕМЕНЮК директор WindMaster Regatta, учасник навколосвітніх перегонів Вольво Оушен Рейс (Volvo Ocean Race) розповідає про цей рейтинг: «Ми цінуємо і поважаємо кожного нашого партнера. У нас, як і в морі, - всі рівні і всі працюють на спільну справу. І Регата щиро вдячна і нашим Партнерам-компаніям, і кожному особисто. Всім, хто здійснює свій внесок у нашу спільну справу - зміцнення позицій українського вітрила у світовому яхтинг. Ми щиро раді, що за роки існування Регати сформувалося коло журналістів - друзів Регати. Тому цього року Оргкомітет Регати виступив з ініціативою створення не тільки спортивного, а й творчого рейтингу Регати. Кращі друковані, електронні та відео-матеріали про п'ятий сезон WindMaster Regatta будуть представлені громадськості на сторінці Регати в Інтернеті і соціальної мережі, а так само вивчені членами Оргкомітету. Автор кращої статті чи сюжету отримає, окрім визнання професіоналів ще й спеціальний приз - одноденний круїз по Київському морю на вітрильній яхті».

П'ятий сезон WindMaster Regatta буде насиченим і цікавим. Але не менш насиченими і цікавими будуть події після його завершення - підбиття підсумків змагань, публікація WindMaster RATING, визначення номінантів і переможця творчого рейтингу.

І найголовніше - початок підготовки шостого сезону WindMaster Regatta, який традиційно пройде у травні і відкриє вітрильний сезон 2012р.

Офіційний сайт регати:
//www.windmaster-regatta.org

Фотографії відкриття регати і старту змагань - за цим посиланням (фотограф - Олександр Задирака).

ДЛЯ ДОВІДКИ:

WindMaster Regatta - міжнародні вітрильні змагання, які проводяться на акваторії Київського водосховища з 2009 року. До організаційного комітету WindMaster Regatta входять керівники провідних українських і міжнародних компаній і висококваліфіковані яхтсмени. З першого сезону флот учасників було поділено згідно зі стандартами Offshore Racing Council (ORC) на дивізіон ORC Sportboat і кілька крейсерсько-перегонних дивізіонів. А восени 2010 року флот регати поповнився олімпійським класом яхт - «Зоряний». Це дозволило WindMaster Regatta зайняти гідне місце у календарях міжнародних організацій ORC і ISCYRA.

У програму регати включені змагання спортивних яхт класів; ORC Sportboat, крейсерсько-перегонні яхти, яхти класу «Зоряний». А з весни 2011 року програма регати також включає і змагання в дитячо-юнацькому класі «Оптиміст».

WindMaster Regatta - розвиває і передає молодому поколінню українських яхтсменів традиційно складну і багатогранну культуру міжнародного яхтингу. Команди регати демонструють свою кваліфікацію і якості спортивного характеру перемогами серед кращих.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ РЕГАТИ:

Ігор Юшко - Голова Правління АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ».

Ігор Гордієнко - Голова Правління АСК «ІНГО Україна».

Василь Гурєєв - Президент вітрильної федерації України, Член Національного Олімпійського комітету України.

Олег Спілка - Голова наглядової ради НАСК «Оранта».

Сергій Міщенко - Президент компанії «Ілта-Пежо», Президент федерації фехтування України, Член Національного Олімпійського комітету України.

Грег Краснов - Генеральний директор Platinum Bank.

Юрій Семенюк - майстер спорту міжнародного класу, учасник навколосвітніх перегонів Whitbread Round the World Race (зараз: Вольво Оушен Рейс - Volvo Ocean Race).

Сергій Беспалов - директор компанії OpenUp! Communications.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >