П'ятий сезон WindMaster Regatta завершено. Розпочато підготовку до сезону 2012-го - Соціум - dt.ua

П'ятий сезон WindMaster Regatta завершено. Розпочато підготовку до сезону 2012-го

22 вересня, 2011, 09:01 Роздрукувати

18 вересня відбулося урочисте нагородження переможців п'ятого сезону WindMaster Regatta.

В урочистій обстановці відбулося нагородження переможців п'ятого сезону WindMaster Regatta. Спеціально для участі в церемонії нагородження прибули переможці Олімпійських ігор і представники Партнерів Регати.

Відкрив церемонію нагородження директор WindMaster Regatta Юрій Семенюк, майстер спорту міжнародного класу, учасник навколосвітніх перегонів Whitbread Round the World Race (зараз: Вольво Оушен Рейс - Volvo Ocean Race).

А першим нагородженим, за вже сформованою традицією Регати, став наймолодший учасник регати, спортсмен класу «Оптиміст», вихованець школи КПДЮ, 9-річний Бойко Кирило. Символічну медаль WindMaster Regatta і подарунок від організаторів вручила Олена Пахольчик - заслужений майстер спорту, 5-кратна Чемпіонка світу, 5-разова Чемпіонка Європи, 2-разова бронзова призерка Олімпіади.

П'ять юних яхтсменів WindMaster Regatta 2011 отримали спеціальні подарунки від партнера Регати - АСК «ІНГО Україна», які вручив Ігор Гордієнко, член Оргкомітету Регати та Голова Правління АСК «ІНГО Україна».

У цьому сезоні традиційно першими нагороди вручалися саме юним спортсменам - учасникам перегонів у дитячо-юнацькому дивізіоні «Оптиміст». Цим Оргкомітет Регати підкреслює важливість і значущість розвитку Регати не тільки як змагань міжнародного рівня, але і як майданчика для передання досвіду Майстрів вітру підростаючому поколінню українських яхтсменів. Слід зазначити, що в цьому сезоні змагання у класі «Оптиміст» проводилися вже вдруге і в них взяли участь близько двадцяти юних яхтсменів з п'яти вітрильних шкіл.

Проводив нагородження переможець Олімпіади в Атланті 1996 року Ігор Матвієнко - заслужений майстер спорту, багаторазовий Чемпіон світу та Європи.

Два місця у першій трійці класу завоювали вихованці Київського крейсерського яхт-клубу.

Це переможець змагань Валерій Петущак та бронзовий призер регати - Бахонський Володимир.

Друге місце за результатами шести минулих перегонів здобув Олександр Школьний - вихованець Вишгородського яхт-клубу.

Юні яхтсмени на додаток до нагород Регати отримали і цінні призи з рук Ігоря Гордієнка, члена Оргкомітету Регати та Голова Правління АСК «ІНГО Україна».

Ще одна добра традиція Регати - подарунок нової яхти класу «Оптиміст» від Партнерів та Оргкомітету Регати українським вітрильним школам. П'ятий сезон і вже п'ята яхта «Оптиміст» отримала прописку в одній з вітрильних шкіл. Цього разу яхта по праву була вручена Київському крейсерському яхт-клубу.

Ім'я новій хті присвоїв олімпійський чемпіон Ігор Матвієнко. Заслужений майстер спорту назвав човен «Золота Рибка».

«Нехай вона не виконає всіх бажань, але бажання ходити під вітрилом гарантовано виповниться!» - сказав він, залишаючи свій олімпійський автограф на борту нової яхти.

Доречно згадати, що в минулому, четвертому, сезоні ім'я дитячій яхті привласнював легендарний яхтсмен, триразовий олімпійський чемпіон, тренер збірної Італії Валентин Манкін. Олімпійські традиції старшого покоління українських яхтсменів передаються поколінню молодому, підростаючому.

Після цього настала черга вручати нагороди дорослим, визнаним Майстрам Вітру Першими нагороджували учасників дивізіону «Зоряний» - олімпійського класу яхт, який вважається найпрестижнішим серед яхтсменів усього світу.

Як завжди змагання в цьому класі були складними. У цьому сезоні у важкій і напруженій боротьбі здобув перемогу титулований екіпаж Василя Гурєєва і Володимира Короткова.

Василь Гуреєв, яхтсмен, Президент Федерації вітрильного спорту України, Член НОК України, подякував учасникам та Оргкомітету Регати за багаторічний внесок у розвиток вітрила і, зокрема, такого складного і престижного класу, як «Зоряний»: «Український флот класу «Зоряний» продовжує розвиватися, багато в чому, завдяки і WindMaster Regatta. Якість флоту досягла таких висот, що зараз дійсно можна готуватися до міжнародних змагань не виїжджаючи за межі країни!»

Друге місце у класі «Зоряний» завоював харківський екіпаж Дениса Хащини і Дмитра Мечетіна. З самої появи класу «Зоряний» у програмі WindMaster Regatta цей екіпаж незмінно знаходиться на подіумі, але харків'янам поки що не вдалося стати на вищу сходинку WindMaster Regatta. І це ще один стимул для спортсменів - додати до своїх міжнародних нагород почесне звання переможця WindMaster Regatta.

«Ми хочемо подякувати всім причетним до організації цієї регати, і, особливо - суддівському комітету» - сказав Денис під час нагородження, - «безумовне дотримання міжнародних правил і встановленої програми перегонів викликає повагу до суддівства з боку учасників!»

Третє місце у перегонах класу «Зоряний» посів також постійний учасник регати і переможець четвертого сезону WindMaster Regatta - севастопольський екіпаж Івана Чехлатого та Іллі Базуріна.

Флот крейсерсько-перегонних яхт в цьому сезоні WindMaster Regatta було розділено на дві групи.

Переможцем «Групи А» став екіпаж яхти «RnB» під керівництвом Ігоря Юшка. Яхта «RnB» була першою на фініші у чотирьох перегонах з п'яти проведених.

Ігор Юшко, Голова Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова Правління АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ», коментуючи перемогу свого екіпажу і підводячи підсумки перегонів, сказав: «Ми живемо вітрильним спортом, ми проводимо на човні максимальну кількість часу, готуючись до змагань. А на самій регаті ми працюємо злагодженим екіпажем. І це приносить свої результати. У яхтингу як і в бізнесі - командна робота і далекоглядність - запорука успіху ... Як Голова Оргкомітету WindMaster Regatta запрошую всіх взяти участь у наступному сезоні регати. Ми підготували цілий ряд новацій до сезону 2012 року. Я поки не уповноважений детально говорити про це, але переконаний, що наступний сезон буде ще більш насиченим і цікавішим».

Ігор Гордієнко, капітан яхти «Orion 4» (група А), член Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова Правління АСК «ІНГО Україна» подякував учасникам за гідну боротьбу: «У цьому сезоні змагання WindMaster Regatta були традиційно захоплюючими. Запрошую всіх взяти участь у наступному сезоні регати, навесні 2012 року. Сподіваємося, що у 2012 році WindMaster Regatta відбудеться і на інших акваторіях країни!»

Учасник і член Оргкомітету Регати, Генеральний директор Platinum Bank, Грег Краснов зазначив: «Традиційно WindMaster Regatta - це практично закриття сезону перегонів. Особисто мені і команді Odin-Platinum Bank дуже приємно, що за допомогою регати, ми як партнери, можемо здійснити свій соціальний внесок у розвиток дитячого вітрильного спорту. Цей сезон не став винятком, організатори та партнери передали яхту класу «Оптиміст» »для навчання дітей».

У «Групі В» перемогу здобула яхта «Еол» Євгена Рудоміно. Це далеко не перша перемога ветерана київського флоту у престижних змаганнях. Євген був першим і рік тому - у третьому сезоні WindMaster Regatta. Немає жодних сумнівів, що заслужений яхтсмен з багаторічним стажем продовжуватиме виступати на змаганнях: «Я вже більше 40 років у вітрильному спорті. І не дивлячись на такий стаж, я продовжую відкривати для себе щось нове у кожних наступних перегонах! Завдяки регаті я відчуваю себе молодим, я заряджаюся енергією спорту. Безумовно, ми будемо змагатися стільки, скільки нам вистачить сил!»

Друге місце у «Групі Б» крейсерсько-перегонних яхт посіла яхта «Гамма II» Віктора Сидоренка, партнер яхти - НАСК «Оранта».

«Високі результати і напружена спортивна боротьба, які продемонстрували учасники Регати, стала можливою завдяки, в тому числі, чіткій роботі та Оргкомітету, і дирекції Регати. Яхтсменів не відволікали різні дрібниці, і вони змогли більше сконцентруватися на самих змаганнях. Як Голова правління національної страхової компанії і член Оргкомітету Регати я дуже добре розумію наскільки важливо бути застрахованим від прикрих випадковостей, і як наявність надійної підтримки допомагає сконцентруватися на головному» - коментує Олег Спілка, Голова наглядової ради НАСК «Оранта».

Третє місце у «Групі Б» крейсерсько-перегонних яхт посіла яхта «MG», партнер яхти - ТОВ «Ілта».

Сергій Міщенко - Президент компанії «Ілта-Пежо», Президент федерації фехтування України, Член Національного Олімпійського комітету України, підводячи підсумки перегонів, сказав: «Рівень суспільної уваги до вітрильного спорту швидко зростає. Протягом багатьох років ТОВ «Ілта» - підтримує розвиток вітрильного спорту в Україні відповідно до міжнародних стандартів, закладеними в основу проекту Windmasters Regatta 2011. Як сказав один мудрий француз: «Пристрасть людини, як вітрила корабля - вони його інколи топлять, але без них він не може плавати».

Переможці і в дивізіоні Зірковий і у двох крейсерсько-перегонних дивізіонах отримали подарунки від Торгової Марки Cutty Sark, відомої у всьому світі своїми вітрильними традиціями.

Особливо варто відзначити, що за день до фінальної церемонії, пройшло ще одне нагородження - учасників Sponsors Race і Media Race.

Традиційний Sponsors Race - це спеціальні перегони, в яких беруть участь яхти, що знаходяться під патронатом Партнерів WindMaster Regatta. Неодмінною умовою перегонів є те, що керівник компанії-Партнера повинен особисто взяти участь у перегонах. Цього року переможцем стала яхта «R&B» - АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ».

«Media Race на кубок Cutty Sark» - нововведення п'ятого сезону WindMaster Regatta. Редактори і журналісти провідних друкованих видань та телеканалів змогли особисто відчути спортивну боротьбу, взявши участь в одних із переногів на двох спортивних яхтах екіпажами «ТВ» та «Преса».

У складі екіпажів яхт «Антверпен» і «Юніон» зав перемогу боролися: Станіслав Шум (шеф-редактор видавництва «Економіка»), Руслан Свірін (керівник спортивної редакції «ТРК Київ»), В'ячеслав Варда (ведучий програми «Спорт-Репортер» на «Новому Каналі»), Андрій Ковальський (керівник спортивної редакції ТК «ICTV»), Степан Щербачов (керівник спортивного департаменту ТК «1+1» та «2+2 »), Дмитро Прибитько (головний редактор журналу «Men's Health»), Олексій Комаха (редактор відділу «Гроші» газети «Бізнес»)...

«Кілька років тому перегони на яхтах підкорили мене. Проте досі я брав участь у перегонах, швидше, в якості пасажира. Вдячний організаторам Регати за можливість нарешті взяти участь «по-справжньому»: покермувати судном, управляти вітрилами і командою. Після перегонів залишилася маса емоцій і чекання наступного сезону» - ділиться враженнями капітан команди «Преса» Станіслав Шум.

Переможцем «Media Race на кубок Cutty Sark» стала команда «ТВ», яка отримала кубок, пам'ятні нагороди WindMaster Regatta та пам'ятні подарунки від Партнера Регати - Торгової Марки Cutty Sark.

П'ятий сезон WindMaster Regatta завершився.

Але, як зазначив Президент Оргкомітету Регати Ігор Юшко, робота тільки починається - наступний сезон Регати, який пройде навесні 2012 року, буде ще більш масштабним і цікавим. Оргкомітет готує цілий ряд інновацій, розвиваючи вже сформовані традиції WindMaster Regatta, як спортивного простору Чесної Гри, території дружби і українських змагань міжнародного рівня.

А в перерві між сезонами в житті WindMaster Regatta пройде ще дві цікаві події: публічна презентація WindMaster SPORT RATING (спортивного рейтингу учасників Регати) і проведення першого «WindMaster - Творчий Рейтинг».

«WindMaster - Творчий Рейтинг» - це вибір кращого творчого матеріалу по кожному сезону Регати. Майстри слова будуть змагатися в описі баталій Майстрів Вітру. І це внесе додаткову інтригу у спортивну боротьбу.

Сам рейтинг грунтується на двох критеріях - кількість голосів відвідувачів сторінки Регати в соціальній мережі Facebook плюс рейтингові бали від членів Оргкомітету Регати.

Юрій СЕМЕНЮК, директор WindMaster Regatta, учасник навколосвітніх перегонів Вольво Оушен Рейс (Volvo Ocean Race), розповідає про цей рейтинг: «Ми цінуємо і поважаємо кожного нашого партнера. У нас, як і в морі, - всі рівні і всі працюють на спільну справу. І Регата щиро вдячна і нашим Партнерам-компаніям, і кожному особисто. Всім, хто здійснює свій внесок у нашу спільну справу - зміцнення позицій українського вітрила в світовому яхтингу. Ми щиро раді, що за роки існування Регати сформувалося коло журналістів - друзів Регати. Тому цього року Оргкомітет Регати виступив з ініціативою створення не тільки спортивного, а й творчого рейтингу Регати. Кращі друковані, електронні та відеоматеріали про п'ятий сезон WindMaster Regatta будуть представлені громадськості на сторінці Регати в Інтернеті і соціальній мережі, а так само вивчені членами Оргкомітету. Автор кращої статті чи сюжету отримає, окрім визнання професіоналів ще й спеціальний приз - одноденний круїз по Київському морю на вітрильній яхті».

Фотографії відкриття регати і старту змагань - за цим посиланням (фотограф - Олександр Задирака).


Офіційний сайт регати: //www.windmaster-regatta.org

Сторінка регати в соціальній мережі Facebook:

//www.facebook.com/pages/WindMaster-Regatta/194157860595074

 

ДЛЯ ДОВІДКИ:

WindMaster Regatta — міжнародні вітрильні змагання, які проводяться на акваторії Київського водосховища з 2009 року. До організаційного комітету WindMaster Regatta входять керівники провідних українських і міжнародних компаній і висококваліфіковані яхтсмени. З першого сезону флот учасників було поділено згідно зі стандартами Offshore Racing Council (ORC) на дивізіон ORC Sportboat і кілька крейсерсько-перегонних дивізіонів. А восени 2010 року флот регати поповнився олімпійським класом яхт - «Зоряний». Це дозволило WindMaster Regatta зайняти гідне місце у календарях міжнародних організацій ORC і ISCYRA.

У програму регати включені змагання спортивних яхт класів; ORC Sportboat, крейсерсько-перегонні яхти, яхти класу «Зоряний». А з весни 2011 року програма регати також включає і змагання в дитячо-юнацькому класі «Оптиміст».

WindMaster Regatta — розвиває і передає молодому поколінню українських яхтсменів традиційно складну і багатогранну культуру міжнародного яхтингу. Команди регати демонструють свою кваліфікацію і якості спортивного характеру перемогами серед кращих.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ РЕГАТИ:

Ігор Юшко — Голова Правління АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ».

Ігор Гордієнко — Голова Правління АСК «ІНГО Україна».

Василь Гурєєв — Президент вітрильної федерації України, Член Національного Олімпійського комітету України.

Олег Спілка — Голова наглядової ради НАСК «Оранта».

Сергій Міщенко — Президент компанії «Ілта-Пежо», Президент федерації фехтування України, Член Національного Олімпійського комітету України.

Грег Краснов — Генеральний директор Platinum Bank.

Юрій Семенюк — майстер спорту міжнародного класу, учасник навколосвітніх перегонів Whitbread Round the World Race (зараз: Вольво Оушен Рейс — Volvo Ocean Race).

Сергій Беспалов — директор компанії OpenUp! Communications.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >