ПРАВИЛА «ПОГАНОЇ» ПОВЕДІНКИ - Соціум - dt.ua

ПРАВИЛА «ПОГАНОЇ» ПОВЕДІНКИ

17 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 17 листопада-24 листопада

Ми з усіх сил намагаємося бути хорошими. Найчастіше нам це справді вдається. Ну, принаймні переконати себе в цьому...

Ми з усіх сил намагаємося бути хорошими. Найчастіше нам це справді вдається. Ну, принаймні переконати себе в цьому. Зате в тих випадках, коли щодо самозаспокоєння програма-мінімум не виконується, левова частка зусиль направляється не на виправлення наслідків вчинків, а на сизифову працю запудрювання власних або чужих мізків. Тому ми намагаємося переконати себе і оточуючих, що ніякого відхилення від визначеного ідеалу немає і бути не могло, і що йдеться лише про прикре непорозуміння, не більше.

Тим часом психологи стверджують, що в подібному випадку набагато краще для психіки визнати за собою право на помилку і перестати відхрещуватися від того, що є невід’ємною частиною вашої суті. Як це має відбуватися на практиці? Ось конкретні приклади.

Приклад 1. Ви вибухаєте гнівною тирадою з приводу своєї найненависнішої суперниці й раптом з’ясовуєте, що ваша співрозмовниця — її найближча подруга дитинства.

Залишайтеся природною. Не намагайтеся давати задній хід, прагнучи якось виправдати власну різкість. Спробуйте глянути своїй співрозмовниці прямо в очі й спокійно сказати: «Я насправді терпіти її не можу і не сумніваюся, що вона відчуває те ж саме й щодо мене». Після цього гордо підіть.

Приклад 2. Ваш бос зненацька заглядає до вас через спину в той момент, коли ви захоплено працюєте над своїм резюме.

Не намагайтеся закрити написаний вами текст. Краще спитайте поради, чи варто розпочинати наступне речення з абзацу або ж продовжити початий рядок. Мимохідь можете зауважити, що бажання написати резюме з’явилося у вас після того, як відпустку перенесли із серпня на листопад. Не звинувачуйте і не виправдовуйтесь, просто не відмовляйте собі в праві відпочивати саме влітку. Нехай і на новому службовому місці.

Приклад 3. У хвилину пристрасті ви називаєте свого партнера чужим ім’ям.

Повний уперед! Більш невдалого часу для вибачень і пояснень вигадати не можна. Імпровізуйте! Терміново згадуйте прізвище актора, що вразив вас обох своєю еротичністю. Навіть якщо його ім’я не таке, яке назвали ви, ЦЮ забудькуватість вам пробачать. Тим паче, якщо ви підкреслите, що цьому акторчику варто б узяти кілька уроків техніки сексу у вашого візаві. Виглядає це приблизно так: «О, Вікторе! О, Вікторе! … ( після усвідомлення факту, що зараз із вами Павло) … О, цьому Віктору Янковському — ах, так, він же Олег, ну все одно, як же йому далеко до тебе, мій любий!»

Приклад 4. Під час першого візиту до батьків свого нареченого ви надто швидко сп’яніли.

Наступного ранку, усвідомивши це, передайте господині дому букет квітів, а хазяїну — пляшку гарного коньяку із запискою приблизно такого змісту: «Сподіваюся, вміст цієї посилки хоча б частково компенсує вам ті прикрості, що я завдала вам учора. Вечір був чудовий, але я не зовсім. Я стільки чула про вас гарного, що занадто боялася розчарувати, і через це сильно перенервувала. Наступного разу сподіваюся висловити своє захоплення вами належним чином». Не сумнівайтеся, що, якщо наступного разу ви сп’янієте хоча б трохи менше, всі дійдуть висновку, що ви вже виправляєтеся.

Приклад 5. На автовідповідачеві хлопця, який проводжав вас додому з вечірки, ви залишили повідомлення, що закінчувалося словами: «До швидкої зустрічі, коханий!» А вже наступного дня з’ясовується, що він зустрічається з вашою найближчою подругою.

Весь тиждень звертайтеся до будь-якого об’єкту, який з’являється у полі зору вас трьох, не інакше як «коханий». У крайньому випадку, змінюйте закінчення відповідно в чоловічому та жіночому роді. Після того, як до цього звертання буде вироблена стійка відраза, вам уже нічого буде боятися ні з боку невдалого бой-френда, ні з боку подруги, яка так і не стала колишньою.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами журналу Mademoiselle
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво