ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ

На турнірі борців греко-римського стилю Сіднейської Олімпіади Давид Солдадзе виграв срібну медаль у категорії 97 кг...

На турнірі борців греко-римського стилю Сіднейської Олімпіади Давид Солдадзе виграв срібну медаль у категорії 97 кг. Здобувши чотири перемоги, він вийшов у фінал, де тільки в додатковий час із рахунком 1:2 поступився найдосвідченішому шведу Мікаелю Люндбергу, дворазовому чемпіону світу. Сутичка вийшла не видовищною, але дуже напруженою. Не вдалось уникнути і суддівських погрішностей. Досягнення Давида — незаперечний успіх, і, на думку фахівців, у 22-річного атлета — хороше майбутнє.

Після Олімпіади в Атланті, де переміг В’ячеслав Олійник і здобув «бронзу» Андрій Калашніков, українські борці греко-римського стилю тішили нечасто. Торік, скажімо, із чемпіонатів світу та Європи повернулися без медалей... Але потім у відбіркових змаганнях виграли всі вісім олімпійських ліцензій. У Сіднеї, до речі, тільки вони та росіяни виступали повним складом. І успіх Давида Солдадзе можна вважати поверненням боргів любителям греко-римської.

Ще двоє українців пробилися на Олімпіаді в малі фінали, де розігрувалася «бронза». Але досвідченого Калашнікова (54 кг) з Київщини та запоріжця Давида Манукяна (76 кг) спіткала невдача.

І справжню драму пережив олімпійський чемпіон Олійник. Після перемоги в Атланті він три роки не виступав. Та й замість категорії 90 кг (відбулися зміни в їхніх рамках) В’ячеславу довелося боротися в іншій, 85 кг. У підгрупі Олійник поступився росіянинові — 0:2 і здолав білоруса — 6:1. І в усіх трьох головних претендентів на вихід до чвертьфіналу показники виявилися однаковими. І той злощасний один-єдиний бал, відданий білорусу за 12 секунд до завершення сутички, став для В’ячеслава фатальним...

Ще троє українців не вибралися з підгруп. А маріупольцю Георгію Солдадзе (130 кг) шлях у півфінал перепинив легендарний росіянин Олександр Карелін. Ну, а у вирішальній сутичці тут сталася сенсація. Карелін, триразовий олімпійський чемпіон, дев’ятиразовий — світу і дванадцятиразовий — Європи, в овертаймі поступився місцем американцю.