Понад 80% українців вважають, що гроші в судах вирішують усе - Соціум - dt.ua

Понад 80% українців вважають, що гроші в судах вирішують усе

22 лютого, 2011, 13:28 Роздрукувати

Переважна більшість українців (83,3%) переконані, що на рішення судів впливає достаток і заможніші завжди матимуть перевагу. Про це свідчать данні дослідження Харківського інституту соціальних досліджень за ініціативи програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

При цьому 42,8% респондентів не вірять, що суд прийняв би справедливе рішення стосовно них, а 44,8% не вважають, що суди відіграють істотну роль у захисті прав громадян України.

Найбільш розповсюдженим в Україні методом вирішення юридичних проблем названо дії в обхід закону (хабарі, погрози, зв’язки). На розповсюдженість цього методу вказали 42,6% опитаних. Разом із тим, саме звернення до суду, на думку 33,4% респондентів, залишається найефективнішим методом вирішення юридичних проблем.

«Це дослідження продемонструвало, що основним бар’єром на шляху вирішення правових проблем є відсутність у людей віри в те, що можна щось змінити. Це призводить до безсилля громадян перед юридичними проблемами і, як наслідок, відсутності бажання та можливості використовувати правові механізми при вирішенні подібних проблем», – зазначив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов під час круглого столу у вівторок, 22 лютого.

Під час дослідження «Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг» було опитано 2500 респондентів у п’яти регіонах України – Київській, Луганській, Херсонській, Хмельницькій і Чернігівській областях, а також проведено фокус-групи з адвокатами центрів громадського захисту та їхніми клієнтами.

 

За матеріалами сайту фонду «Відродження»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >