Польські університети заманюють українських студентів безкоштовним навчанням - Соціум - dt.ua

Польські університети заманюють українських студентів безкоштовним навчанням

16 травня, 2011, 10:40 Роздрукувати

Польські університети заманюють українських студентів безкоштовним навчанням - численними грантами і стипендіями. Що ж стосується платного навчання, то багатьох українців воно теж перестало лякати: від 2 тис. євро на рік.

Польські університети заманюють українських студентів безкоштовним навчанням - численними грантами і стипендіями. Що ж стосується платного навчання, то багатьох українців воно теж перестало лякати: від 2 тис. євро на рік.


Як розповіла ZN.UA радник посольства Польщі в Україні, керівник сектору науки і освіти Ганна Кузьма, одна з найпопулярніших стипендій для молодих учених гуманітарного напрямку - урядова програма у Варшавському університеті «Східні стипендії». Вона передбачає навчання протягом чотирьох семестрів, і серед нинішніх стипендіатів з країн Східної Європи найбільше українців.

Ще одну, дев'ятимісячну, стипендію польського уряду - у сфері міжнародних відносин, історії, політології, журналістики, соціології, суспільної психології, етнології, адміністрації, управління та права - вже надано понад 400 молодих учених.

Також цікава українцям програма Gaude Polonia міністра культури Польщі для молодих художників, перекладачів, реставраторів, критиків. 200 українців стали її стипендіатами з часу започаткування програми у 2003 році.

Для дослідників у галузі права, політичних наук та новітньої історії існує спеціальна стипендія імені Кшиштофа Скубішевського під патронатом міністра закордонних справ Польщі.

Для досліджень в області медицини заснована стипендія імені Дітля. Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда призначається тим, кого особливо цікавлять економіка та управління, адміністрування, діяльність неурядових організацій, право, громадські та політичні науки, а також міжнародні відносини. До цього часу цю стипендію отримували понад 200 осіб з України.

«Ці програми дають можливість молодим українським вченим спільно з польськими колегами та представниками країн пострадянського простору вивчати проблеми минулого, теперішнього і майбутнього нашого регіону», - розповідає радник Посольства Польщі в Україну Г.Кузьма.

Намагаються створити безкоштовні місця і комерційні ВНЗ. «Не хочу обіцяти (а раптом щось не вийде), але вже з наступного семестру ми готуємо можливість для 20 кращих абітурієнтів з України вчитися безкоштовно. Ми намагаємося зробити також безкоштовним проживання в гуртожитку і навіть дати невелику стипендію», - поділився планами професор Р.Томанек з Економічного університету у Катовіцах.

Що ж стосується платного навчання, то багатьох українців воно теж перестало лякати: від двох тисяч євро на рік. Тим більше що поляки за походженням завдяки «Картці поляка» мають право навчатися безкоштовно. Окрім того, ваблять європейський диплом, відстань і близькість менталітету.

Детальніше читайте у статті Ольги Рось «Не наші університети» в останньому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >