Половина випускників вузів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© monsterthinking.com
Соціологи поцікавилися у випускників і роботодавців, які українські університети потенційно можуть увійти в міжнародні табелі про ранги, конкурувати з провідними світовими університетами. Половина опитаних не назвала жодного вузу.

Майже половині випускників вузів і роботодавців важко назвати хоч одний український вищий навчальний заклад, що відповідає міжнародним університетським стандартам.

Про це свідчить соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, повідомив ZN.UA координатор проектів КМІС Андрій Кашин.

За його словами, в рамках дослідження в учасників опитування цікавилися, які українські університети потенційно можуть увійти в міжнародні табелі про ранги, конкурувати з провідними світовими університетами?

У результаті, 29% роботодавців та 26% випускників не визначилися з відповіддю на це питання, а ще 19% роботодавців та 24% випускників переконані, що конкурентоспроможних (на міжнародному рівні) вузів в Україні немає. «Тобто близько половини опитаних не змогли назвати жодного гідного вузу», - зазначив Андрій Кашин.

Водночас, 19% роботодавців та 21% випускників назвали Київський національний університет імені Т. Шевченка, 14% роботодавців та 16% випускників - Національний університет «Києво-Могилянська академія», 14% роботодавців та 9% випускників вважають таким Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут».

Учасникам дослідження також ставили запитання: «Як ви вважаєте, який підхід до створення університетів, конкурентоздатних на світовому рівні, буде найбільш ефективний в українських умовах?».

«На думку 55% ​​роботодавців та 44% випускників, потрібно визначити 20-30 найкращих університетів та надавати їм фінансову допомогу і підтримку для ефективної модернізації. Прихильниками об'єднання існуючих університетів стали 23% роботодавців та 29% випускників. Створення університету світового класу «з нуля» вважають найбільш ефективним кроком 11% роботодавців та 16% випускників», - зазначив експерт.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ірини Кириченко «Українські університети: рейтинги «на виріст». !zn

Читайте також:

Новий законопроект про вищу освіту розширить автономію вузів

Табачник: Освіта за контрактом має коштувати мінімум 8 тис. грн у рік


Табачник порадив трієчникам навіть не думати про безкоштовне навчання у вузах

Кабмін хоче скасувати чисельні гарантії бюджетних місць у вузах

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі