Половина громадян України вдома спілкується українською мовою - Соціум - dt.ua

Половина громадян України вдома спілкується українською мовою

7 вересня, 2011, 07:11 Роздрукувати

Практично для половини (47%) жителів України, основною мовою спілкування у сім'ї/вдома є українська мова. Російською мовою у сім'ї/вдома спілкуються 37% жителів країни. Рівною мірою російською та українською спілкуються 15% українців.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Research & Branding Group. Варто зазначити, що ці дані приблизно збігаються з результатами Центру Разумкова.

За даними Research & Branding, у регіональному розрізі в сім'ї/вдома перевагу українській мові віддає переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російська мова у спілкуванні в
сім'ї/вдома переважає у більше двох третин жителів Південного Сходу України (66%).

На роботі/за місцем навчання переважно українською мовою країни спілкуються 45% жителів країни, російською мовою - 35% українців. Двомовними є 18% опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі/за місцем навчання українською мовою спілкується переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної України на роботі/за місцем навчання частіше користуються російською мовою (63%).

Опитування було проведено Research & Branding Group у період з 12 - 22 серпня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >