ПОДОЛАТИ ІСТОРИЧНУ АМНЕЗІЮ

Поділитися
Буквально за тиждень кожен бажаючий зможе ознайомитися з 32 томами документів, що містять глибоке дослідження голодомору 1932 — 33 рр. в Україні. Їх разом із своїми ґрунтовними висновками Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса передала спеціальна комісія Конгресу США. Парадокс, але ці документи стали доступними широкому загалу лише... через дев’ять років відтоді, як їх було привезено.

Буквально за тиждень кожен бажаючий зможе ознайомитися з 32 томами документів, що містять глибоке дослідження голодомору 1932 - 33 рр. в Україні. Їх разом із своїми ґрунтовними висновками Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса передала спеціальна комісія Конгресу США.

Парадокс, але ці документи стали доступними широкому загалу лише... через дев’ять років відтоді, як їх було привезено. Ще 1993-го, після п’яти років копіткої роботи, спеціальна комісія Конгресу США з питань голодомору 1932 - 33 рр. в Україні передала нашій ВР понад тридцять томів документів і 240 аудіокасет (на останніх - записи розповідей людей, котрі пережили ті страшні часи). Однак ці надзвичайно цікаві і цінні, особливо для дослідників і науковців, свідчення минулих днів спіткала лиха доля: їх сховали у підвалі, де вони й досі припадають пилом.

Члени київського «Меморіалу» вийшли на американців, що свого часу передали ВР документи, про які йдеться. Домовилися, аби ті ще раз їх скопіювали. Сказано - зроблено. Тож найближчим часом будь-який киянин або гість столиці, котрий володіє англійською, зможе погортати сторінки цих незвичайних книжок. Проте навіть якщо ви не знаєте жодної іноземної мови, але цікавитеся історією рідної країни, неодмінно завітайте до офісу Київської міської організації товариства «Меморіал». Уже перекладено українською висновки американської комісії, окрім того незабаром тут почне працювати унікальна експозиція. На цій виставці в хронологічному порядку, починаючи з 1917-го та закінчуючи 1991-м, будуть задокументовані усі злочини комуністичного режиму проти українського народу.

- Соромно казати, але й досі Україна, на відміну від тієї ж Росії, не зробила таку кодифікацію, - говорить голова наукової ради Київської міської організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал. - В РФ існує фонд «Демократія», який проводить потужну послідовну роботу з публікації документів, оприлюднення фактів, що незаперечно свідчать про злочини радянського режиму. А в нас наче й не існує проблеми переосмислення минулого...

- Досі на державному рівні не дано належної оцінки жахливому комуністичному експерименту, що забрав життя десятків мільйонів людей, нехтував елементарними правами людини, відкинув Україну на узбіччя історичного розвитку, - впевнений голова київського «Меморіалу» Роман Круцик. - Складається враження, що владні структури роблять усе, аби не досліджувати й не оцінювати «совєтське» минуле. Тим самим реалізується проект історичної амнезії.

Ми вважаємо своїм обов’язком звернути увагу громадськості на цю негативну тенденцію і категорично засуджуємо таку позицію владних структур. Саме зараз, у ці святкові дні, хочемо ще й ще раз наголосити на необхідності на державному рівні дати чітку політико-історичну та правову оцінну комуністичному тоталітаризму, застерегти тим самим наш народ від повторів помилок минулого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі