ПИТИ ЧИ НЕ ПИТИ

Поділитися
Якщо пити алкоголь у невеликих кількостях, він може стати ліками, а якщо багато — отрутою. Зрозуміло, частота випивок прискорює хворобу...

Якщо пити алкоголь у невеликих кількостях, він може стати ліками, а якщо багато — отрутою. Зрозуміло, частота випивок прискорює хворобу. І не треба думати, що є люди, які відчувають «небезпечну межу»... Між іншим, як тільки людина почала всерйоз прикладатися до пляшки, із пияцтвом стали боротися, причому досить активно.

Спартанці вважали, що пити вино мають право тільки літні люди. Такої ж думки дотримувалися віддалені від них тисячами кілометрів і тисячами років ацтеки в Мексиці. А якщо дозволяла собі напитися молода людина? Отут покарання залежало від соціального стану: чим він був вищим, тим страшнішою була кара. Раба піддавали тілесному покаранню, вільного перетворювали на раба, знатного страчували. У Спарті спеціально напоювали до напівсмерті рабів, щоб вільна молодь, бачачи неподобства й мерзенності п’яної людини, назавжди переймалася відразою до пияцтва.

Боротьба з пияцтвом має довгу історію. Борис Годунов завів особливі «бражні в’язниці», до яких кидали п’яних, звичайно після покарання батогом. Але позбавитися пияцтва в Росії таким шляхом не вдалося. Як ще нікому не вдавалося цілком знищити порок тільки покараннями.

До того ж, якщо пияцтво можна назвати пороком, то вживання вина в міру — навряд чи. Давні римляни думали, що навіть рабам треба давати вино, інакше вони гірше працюватимуть. Так і писалося у відповідних посібниках із ведення господарства, що дійшли до нашого часу. Крім того, найсуворіші заборони одного пороку можуть призвести до розвитку іншого — ще страшнішого. Пророк Мухаммед заборонив мусульманам уживати вино і відкрив широку дорогу для поширення гашишу.

Проте цікаво, як намагаються боротися із зеленим змієм сьогодні? Як це відбувається в нас, багато хто знає не з чуток... А в «них»?

В Англії п’яну людину насамперед доставляють до поліцейської дільниці на термін до 12 годин. Якщо затриманий сильно п’яний, його можуть доставити до витверезника. Витверезники знаходяться в компетенції органів охорони здоров’я. Якщо ж людина п’яна настільки, що перебуває в непритомному стані, то поліцейські зобов’язані відразу доставити її до лікарні.

У Франції витверезників немає. Там п’яних утримують у поліцейській дільниці до повного протверезіння.

У США контроль за наявністю п’яних у громадських місцях здійснюють разом із поліцією члени «рятувальних бригад» — добродійних громадських організацій.

У Польщі витверезники перебувають у віданні Міністерства охорони навколишнього середовища. Обслуговуючий персонал — винятково медики. Але до витверезників доставляють тільки осіб у стані важкого алкогольного сп’яніння. Інших польська цивільна міліція проводжає до будинку і передає під опіку дорослого члена сім’ї. Цю послугу, зрозуміло, необхідно потім оплатити.

Цікаво чинять у Фінляндії. Для п’яниць там передбачені невеличкі будиночки з підлогою, що підігрівається. Доповз сюди — і спи до ранку...

В усіх країнах послуги медвитверезників платні.

Джерело: ytro.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі