Перемелеться — Млинів буде!

Поділитися
Із кількох водяних млинів, що в давнину працювали на берегах тихоплинної річки Ікви, у цій місцевості нині не залишилося жодного...

Із кількох водяних млинів, що в давнину працювали на берегах тихоплинної річки Ікви, у цій місцевості нині не залишилося жодного. А селище Млинів на Рівненщині, чия назва залишилася нам як згадка про них, днями відзначило 500-річчя першої писемної згадки про тутешнє поселення.

А все почалося відтоді, коли на початку ХVI століття литовський князь Олександр дарував поселення якомусь московитянину Бобру. Історія розпорядилася так, що невдовзі Бобер помер бездітним. Тоді польський король Сигизмунд привілеєм від 1508 року передарував цю територію кременецькому намісникові Яну Монтовту, але із зобов’язанням «давати по три служби з Млинова і по одній з Пекалова».

Як у Млинові назвати бар? Звісно, «Млинок»!
Млинів був у складі Російської імперії і Польщі. У часи першої світової його поділили австро-німецькі та російські війська. Під час двох світових воєн мирне селище зазнало значних руйнувань. Але — усім катаклізмам на зло — воно вистояло, відбудувалося, осучаснилося.

А чи зберігає селище історичні пам’ятки, які нагадують про славний і трагічний шлях завдовжки у півтисячоліття?

— На весь комплекс робіт, пов’язаних зі святкуванням 500-річчя Млинова, уряд передбачав субвенцію в розмірі 17 млн. гривень. Але ми отримали лише 2,3 млн. грн. по лінії Міністерства регіонального розвитку і будівництва — саме для реставрації історичних пам’яток, — розповідає голова Млинівської райдержадміністрації Володимир Кислюк. — Починаються від­новлювальні роботи у графській офіцині. Нині це — Районний краєзнавчий музей. Сподіваємося, що розпочнемо реставрацію Свято-Покровської церкви. Бо ці дві пам’ятки у Млинові національного значення. Але до наших урочистостей ми не встигли нічого зробити, оскільки реальне фінансування заплановано на листопад-грудень цього року… Ошатного вигляду селище набуло за рахунок інших джерел. Зокрема з виділеної цього року держсубвенції у 30 млн. гривень на соціально-економічний розвиток області ми отримали 3 млн. 750 тис. грн.

У Млинові немає великої промисловості. Кілька невеликих приватних підприємств не дають змоги позиціонувати селище як індустріальне. Головна його перевага — розташування на мальовничих берегах річки Ікви. А це — серйозний старт для зеленого і водного туризму.

— Гостям міста і туристам уже в наступному році ми запропонуємо одно- і кількаденні маршрути сплавляння на човнах по Ікві та Стиру — від Млинова аж до Луцька, — переконує селищний голова Сергій Воробей. — Крім п’яти будиночків, які вже приймають відвідувачів на двох спортивних базах «Елінг» та «Колос», плануємо облаштувати й готельні номери. Сподіваємося, що в державі нарешті запрацює програма підтримки туризму. Тоді й Млинів зможе стати туристичним осередком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі