Павленко розповів, як держава вирішує найгостріші проблеми молоді

Поділитися
Найбільш пріоритетними молодіжними питаннями в Україні є працевлаштування, здобуття освіти та отримання житла, і їх вирішення не залишається поза увагою держави...

Найбільш пріоритетними молодіжними питаннями в Україні є працевлаштування, здобуття освіти та отримання житла, і їх вирішення не залишається поза увагою держави. Про це розповів міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко у статті для «Дзеркала тижня».

Стосовно працевлаштування він зазначив, що це питання регулюється не тільки у правовій площині, а й на практиці. «Вже не перший рік Міністерство України з питань сім’ї, молоді та спорту розвиває мережу молодіжних центрів праці, яких у країні створено вже близько ста», — повідомив Павленко.

Міністр розповів, що протягом першого кварталу поточного року такими центрами працевлаштовано понад 2 тисячі осіб, з них на перше робоче місце — 79. Крім того, молодим людям надано близько 13 тисяч консультаційних послуг.

«Істотну підтримку молодь може отримати і від громадських організацій. Вже розпочала діяльність Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний центр працевлаштування», яка надає допомогу з працевлаштування, профорієнтації та розвитку молодіжного підприємництва. Тут надаються безплатні консультації всім особам віком до 35 років», — додав Павленко.

Що стосується здобуття освіти, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту зазначив, що воно часто стає проблемою через нестачу у молоді коштів, потрібних на навчання. За словами міністра, ця проблема вирішується у першу чергу шляхом впровадження пільг.

«Передусім треба сказати про пільгові кредити на навчання. На сьогодні ухвалено низку правових актів, якими передбачено деякі пільгові умови при вступі до навчального закладу», — повідомив міністр.

«Крім того, молоді сім’ї, які мають дітей, можуть сподіватися, що найближчим часом для них буде запроваджено пільги на навчання», — додав він, пояснивши, що парламент у першому читанні вже проголосував за закон, згідно з яким такі сім’ї звільнятимуться від сплати відсотків за довгостроковими кредитами, отриманими для здобуття освіти.

Юрій Павленко зазначив, що проблема житла для молодих українців також не лишилася поза увагою держави.

«Державної програми забезпечення молоді житлом ніхто не скасовував, вона продовжує діяти. Щоправда, у нинішньому році бюджетні кошти було виділено тільки на виконання раніше взятих зобов’язань. Утім, ставити хрест на державній підтримці молодіжного житлового будівництва ми не збираємося. Нині основний наголос робиться на пошуку шляхів залучення позабюджетних ресурсів», — підкреслив міністр.

Першим кроком у цьому напрямку, за словами Павленка, є формування статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. За рішенням уряду на це буде спрямовано 26,1 млн. гривень коштів, які повертаються за раніше надані кредити.

«Ще одна можливість не «поховати» програму забезпечення молоді житлом у 2009 році — це добудова житлових будинків із високим ступенем готовності. У межах коштів, які уряд планує спрямувати на ці цілі, за дорученням прем’єр-міністра буде виділено 100 млн. гривень у вигляді пільгових кредитів молодим позичальникам», — додав міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Докладніше читайте у статті Юрія Павленка «Молодь потребує підтримки держави» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі