Патріарх Кирило вважає, що Янукович покращив взаємодію влади і церкви - Соціум - dt.ua

Патріарх Кирило вважає, що Янукович покращив взаємодію влади і церкви

2 лютого, 2011, 13:34 Роздрукувати

Після вступу Віктора Януковича на посаду президента України, співробітництво православної церкви і держави у цій країні стало особливо плідним. Про це заявив патріарх Московський і всія Русі Кирило в своїй доповіді на Архієрейському Соборі, говорячи про сучасний діалог Української православної церкви і української держави.

«У своїх взаємовідносинах з органами влади церква перш за все прагне забезпечити для православних християн необмежене сповідання віри, можливість чинити згідно з нею, розвивати різноманітні форми православного служіння», - зазначив патріарх Кирило.

Особливо плідниою взаємодія церкви з українською державою стало після приходу на вищий державний пост Віктора Януковича, сказав предстоятель РПЦ, додавши: «З ним і в мене, і у блаженнійшого митрополита Київського і всія України Володимира склалися добрі стосунки. Такі ж стосунки склалися з керівництвом державних обласних адміністрацій у більшості єпархій Української православної церкви. Цьому багато в чому сприяє особистий авторитет Його Блаженства та часті відвідини ним різних регіонів України, які зміцнюють взаєморозуміння з місцевою владою».

Предстоятель РПЦ проінформував членів Архієрейського Собору про те, що з більшістю міністерств та відомств України блаженнійшим митрополитом Володимиром підписані меморандуми про співпрацю, у рамках цих домовленостей ведеться відповідна робота.

Оптимістично оцінюючи перспективи розвитку системи церковно-державного співдіяння в Україні, предстоятель звернув увагу на деякі існуючі проблеми у відносинах між церквою і суспільством, які законодавчо поки не врегульовані або врегульовані недостатньо. Серед них - проблема статусу юридичної особи церкви в цілому і її окремих єпархій.

«Цей статус потребує більш досконалого формулювання. Розвиток церковної освітньої системи став би більш успішним у разі надання державної акредитації церковним навчальним закладам, а також надання церкві права відкривати навчальні заклади, в яких викладання церковних дисциплін було б інтегровано у загальноосвітній контекст», - підкреслив патріарх Кирило.

Згідно з указом президента України, реорганізованому міністерству культури і міністерству юстиції України доручено внести на розгляд уряду нові редакції двох найважливіших законопроектів: «Про свободу совісті та релігійні організації» та «Про повернення культових будівель релігійним організаціям».

«Сподіваюся, що ці важливі законодавчі ініціативи будуть доопрацьовуватися та обговорюватися за активної участі церковних представників. Впевнений, що тільки в тісному діалозі з традиційними релігійними громадами України, у першу чергу з Українською православною церквою, маютьбути знайдені оптимальні шляхи вдосконалення законодавчої системи у цій галузі», - сказав предстоятель РПЦ.

 

За матеріалами «Росбалт»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >