Остаточний список лауреатів Держпремій з науки редагували в адміністрації президента - Соціум - dt.ua

Остаточний список лауреатів Держпремій з науки редагували в адміністрації президента

26 травня, 2011, 11:34 Роздрукувати

Остаточний список лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки за 2010 рік не було погоджено Комітетом із Держпремій.

Про це пише Лідія Суржик у статті «Зникла грамота» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Як відзначає автор статті, насправді, остаточний список лауреатів - плід праць у «надрах» адміністрації президента, причому з нього було викреслено 32 прізвища. Таким чином, не відповідає дійсності формулювання указу президента про присудження премій «на підставі подання Комітету з Державних премій України». 

Для вченого секретаря Комітету з Держпремії в галузі науки і техніки Вадима Стогнія така ситуація стала повною несподіванкою. «Дуже засмучений і пригнічений також голова комітету, президент НАНУ Борис Євгенович Патон. З ним ніхто не радився щодо кандидатур. Але ж люди-то можуть подумати інакше...» - сказав учений секретар.

Раніше ZN.UA вже писало про те, що затягування присудження Держпремій у науці може бути пов'язано з небажаністю деяких кандидатур для адміністрації президента.

«Кого ж викреслили зі списку представлених до нагородження? На перший погляд може здатися, що ті, хто так довго займався підготовкою указу, вчинили справедливо в тому відношенні, що серед лауреатів-2010 набагато менше стало високопоставлених чиновників і керівників підприємств», - відзначає автор статті.

Однак у більшості випадків список скоротили не за рахунок «наукових генералів», а тих, хто безпосередньо займався впровадженням науково-технічних ідей. «Важливо розуміти, що колектив розробників - це об'єднання науки, виробництва і впровадження, - говорить один з лауреатів Держпремії Олександр Буткевич (Інститут електродинаміки НАНУ). - Коли йде мова про визнання наукових заслуг, то вирішальною тут має бути думка фахівців-експертів. Боляче за колег, яких незаслужено образили...»

На жаль, двоє з представлених на присудження Держпремії - відомий вчений Микола Шаховський та Анатолій Моцар - нещодавно пішли з життя, так і не дочекавшись указу президента.

Детальніше читайте в матеріалі Лідії Суржик «Пропала грамота, або Як підставили президента» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >