ООН розцінює заходи по боротьбі з піратством як порушення прав людини - Соціум - dt.ua

ООН розцінює заходи по боротьбі з піратством як порушення прав людини

6 червня, 2011, 09:53 Роздрукувати

Спеціальний доповідач Ради з прав людини ООН у своїй доповіді кваліфікує заходи, які використовуються у боротьбі з піратством, як такі, що порушують права людини. Країнам, які вже прийняли відповідні закони, у тому числі Великобританії та Франції, рекомендується їх скасувати.

© topwar.ru

Спеціальний доповідач Франк Ла Рю у своєму звіті, поданому для вивчення 17-ю сесією Ради з прав людини, описав спроби обмеження прав людини в інтернеті. Провину за них він покладає як на тоталітарні держави, які прагнуть обмежити громадянам свободу слова, так і на демократичні країни, чиї антипіратські кампанії призводять до схожих наслідків, пишуть znaki.fm.

Доповідач вказує на поширення у світі «потрійного удару» - антипіратського заходу, який полягає у примусовому відключенні користувача від інтернету при отриманні на нього трьох скарг від правовласників інтелектуальної власності.

Скарги не розглядаються судом і слідством, вони просто накопичуються і передаються провайдеру для вжиття заходів. Якщо підключенням, які заплановано до блокування, користувалася ціла сім'я, то інтернету позбавляються відразу кілька людей. При цьому можуть страждати професійні заняття і добробут невинних у піратстві, не кажучи про право на свободу переконань і вільне їх вираження, яке, як особливо зазначено у Декларації прав людини, включає право шукати, отримувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Сторони, які брали участь в обговоренні, у цілому підтримали звіт. Найбільші заперечення він викликав у представника Білорусі, який не погодився з думкою, що його країна поводить себе в інтернеті тоталітарно. Представник Куби визнав цінність інтернету, але висловив думку, що незрілим членам товариства може зашкодити можливість легко і просто знайти в мережі порнографію або інструкції зі збирання бомби. Представник Франції, чий президент найбільш послідовно прагне фільтрувати інтернет, не сперечався з вимогами вільного інтернету, проте ухильно говорив про необхідність думати про дітей та комерційні інтереси.

За матеріалами: Znak1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >