ОДРУЖИТИ ЧИ НЕ ОДРУЖИТИ?

Поділитися
Дуже часто на настирливі пропозиції американок створити офіційну сім’ю чоловіки у відповідь моралізують про те, що пута Гіменея нічого, крім шкоди, стосункам між чоловіком і жінкою не додають...
Дуже часто на настирливі пропозиції американок створити офіційну сім’ю чоловіки у відповідь моралізують про те, що пута Гіменея нічого, крім шкоди, стосункам між чоловіком і жінкою не додають.

Оскільки число тих, хто постраждав від чоловічої фобії, зростає, журнал «Glamour» спробував розібратися, чи можна лікувати таку патологію. Був проаналізований один, але дуже типовий випадок. Нік і Ніна живуть разом уже майже п’ять років, але Нік категорично відмовляється офіційно оформляти шлюбні взаємини, попри настирливі заклики своєї партнерки. Ніні 33 роки, Ніку — 28. І він, і вона стверджують, що зустріли кохання всього свого життя. Проте Ніні дуже хочеться зіграти пишне весілля, придбати великий будинок і народити купу дітей, тоді як Нік не втомлюється повторювати, що він «ще не готовий». Ніна сама визнає, що її постійна зацикленість на одруженні серйозно шкодить їхнім стосункам, і, можливо, якби вона так не тиснула на Ніка, то вже давно була б його дружиною. Проте, підробляючи на весіллях і знімаючи на відеоплівку церемонії одруження, вона й на хвилину не може позбутися думки, що відсутність такої церемонії в її власному житті підживлює її комплекс меншовартості. Тим часом вона надто кохає Ніка і не уявляє без нього свого життя. Ніна навіть зняла документальний фільм про їхні взаємини під назвою «Він не хоче зі мною одружуватися», — після виходу на телеекрани цей фільм набув дуже широкого резонансу.

Нік пояснює причину свого небажання офіційно оформляти стосунки з Ніною виключно власною молодістю. Йому потрібно більше часу, щоб зорієнтуватися. Від того, що Ніна безперервно його квапить, проблема тільки зростає. У Ніка складається враження, що таке важливе рішення у своєму житті він приймає не добровільно і свідомо, а примусово. Що і є основною перешкодою на шляху до створення сім’ї.

Експерти журналу поцікавилися думками як найближчого оточення цієї молодої пари, так і компетентних фахівців. Ось що, зокрема, про цю ситуацію каже Нінина мати: «Звичайно, я дуже хотіла б, щоб Нік нарешті зважився на шлюб, оскільки він гарний хлопець, і, я гадаю, у них із Ніною була б чудова сім’я. Проте Ніні потрібно взяти на підмогу все своє почуття гумору і перестати на нього тиснути. Ви не можете змусити когось оженитися на собі».

Найближчі подруги Ніни з кожною наступною сваркою між нею та Ніком не приховують сподівання, що їхнім стосункам нарешті кінець. На їхню думку, Нік і у 85 років усе ще почуватиме себе «неготовим», і Ніні потрібно якомога швидше викинути його з голови та спробувати влаштувати своє сімейне життя з іншим чоловіком.

Психологи Елен Файн і Шеррі Шнайдер, співавтори підручника «з поводження з чоловіками», ще категоричніші: «Розвиток цих взаємовідносин повністю залежить від Ніка. Він знає, що ніколи не втратить Ніну, оскільки вона його дуже кохає. Тому єдиний спосіб дати хлопцеві відчути втрату — це розірвати на певний час усі контакти з ним. Може, тоді він оцінить, що має (або мав). А взагалі, Нік є саме тим типом чоловіка, із яким дуже корисно побути трохи, перш ніж зустріти свого майбутнього чоловіка».

Еджі Джордан, автор книги «Шлюбний план», у якій докладно описується стратегія придбання чоловіка менш ніж впродовж одного року, також вважає, що ці стосунки безперспективні. «Нік не надто кохає Ніну, але дуже любить себе. Якби навіть вони одружилися — що, я щиро сподіваюся, не станеться, — Ніна почуватиме себе так само незадоволеною і невпевненою, як і нині. Адже вона завжди потребуватиме від Ніка більше, ніж він може (або хоче) їй дати. Вона просто втрачає з ним час».

Міра Кіршенбаум, автор книги «Занадто хороший для того, щоб кинути, занадто поганий для того, щоб залишитися», вважає, що ще можна спробувати щось зробити. На ранніх стадіях стосунків, вважає вона, жінка нізащо не повинна ставити чоловікові будь-яких ультиматумів. Проте після п’яти років сумісного життя чекати довше немає сенсу. Ніні варто прямо запитати Ніка про формальні ознаки його готовності до створення сім’ї. З’ясувати, скільки часу, на його думку, може забрати побудова кар’єри, досягнення певного матеріального статусу. Потім потрібно встановити якийсь певний термін — скажімо, півроку — і подивитися, чи зміниться щось упродовж цього часу. Якщо Нік і після того буде таким самим нерішучим, це означатиме, що він цих стосунків справді не цінує. І «подорослішає» він, мабуть, лише тоді, коли зустріне іншу жінку».

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами журналу Glamour
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі