«ОБІДНІЙ ТУРИЗМ» СУЧАСНИХ МАРОДЕРІВ

Поділитися
Туристів слід любити. Їх численні орди, що скоюють набіги на території, де містяться історичні й культурні цінності, зазвичай залишають після себе цілі розсипи дзвінкої монети...

Туристів слід любити. Їх численні орди, що скоюють набіги на території, де містяться історичні й культурні цінності, зазвичай залишають після себе цілі розсипи дзвінкої монети. Але в Італії місцеві жителі дедалі частіше порушують питання про те, що розсипи монет зовсім незначні на тлі розсипів сміття, яке щодня залишають туристи-одноденки на площах Рима, Венеції й Мілана.

Ці міста славляться не лише своїми визначними пам’ятками, а й високими цінами в готелях і численних ресторанчиках. Тому цілком зрозуміле прагнення багатьох туристів, котрі мешкають у недорогих готелях на морському узбережжі, обмежитися одноденною автобусною екскурсією до цих міст. Та ще й прихопити з собою обід «сухим пайком». З’їдають ці обіди зазвичай прямо на міських площах, їх в Італії просто неможливо уявити без діючого фонтана. Саме в ньому, пообідавши й розімлівши від їжі та спеки, туристи не проминуть нагоди освіжитися після ситної трапези. А потім прямо в мокрому одязі, який найчастіше складається з самих шортів та пляжних капців, продовжують огляд місцевих пам’яток.

Особливо напружена ситуація склалася у Венеції. Це місто з 65-тисячним населенням щорічно відвідують 12 мільйонів туристів. На своє лихо, мерія кілька років тому запровадила єдину «Венеціанську картку» — за вельми помірну плату вона уможливлює відвідання будь-яких міських визначних пам’яток. Як і передбачалося, з цієї причини гостей у міста значно побільшало, проте очікуваного зростання надходжень міська скарбниця не дочекалася. У результаті деякі церкви з власної ініціативи почали стягувати платню з відвідувачів, що відразу викликало масові протести з боку місцевих парафіян.

У інших італійських містах вирішили піти іншим шляхом. У Римі, приміром, пропонується запровадити спеціальний податок із мешканців готелів. Якщо він становитиме п’ять євро за ніч, міська скарбниця збагатиться на 12—13 мільйонів євро на рік. У Флоренції запити значно скромніші — лише по одному євро за ніч, проте сума, зібрана з дев’яти мільйонів відвідувачів на рік, також чимала.

Втім, оптимальним рішенням ці заходи назвати важко. По-перше, запровадження такого податку може лише стимулювати розвиток «обіднього туризму», примусивши ще більше людей ночувати за межами міста. А з іншого боку, центральна влада зовсім не схвалює таку фінансову самостійність міської влади. Адже цей податок може виявитися привабливим для всіх готелів Італії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі