«НП» АРМІЙСЬКОГО МАСШТАБУ

Юрій ВИСТАВКІН Такого український баскетбол, здається, ще не знав. А сталося це в матчі восьмого с...
Юрій ВИСТАВКІН

Такого український баскетбол, здається, ще не знав. А сталося це в матчі восьмого спареного туру національного чемпіонату серед клубів чоловічої суперліги між господарями залу — армійцями й баскетболістами «Львівської політехніки». Два Віктори — Кобзистий і Сувак — влаштували бійку наприкінці першого періоду зустрічі, під час хвилинної перерви біля лави відпочинку своєї команди! Природно, арбітри матчу Борис Шульга та Валерій Лапшинов негайно, відповідно до правил, вилучили з майданчика обох розбишак, позбавивши їх права виступати за команду мінімум у двох найближчих матчах. Чому молодим армійцям забракло для порозуміння звичайних слів, можна лише здогадуватися...

Поза сумнівом, керівники ЦСКА оперативно проведуть «розбір польотів». Підопічні Анатолія Ніколаєва програли львів’янам цей матч — 66:78, але перемогли гостей наступного дня — 73:63. А ось як завершилися змагання в чотирьох інших парах: БК «Київ»—«Шахтар» — 93:71 і 95:89, «Ферро»—МБК «Одеса» — 88:100 і 62:98, «ВОЗКО»—«Динамо» — 91:94 і 74:95, «Азовмаш»—«Пульсар» — 83:92 і 79:78.

Без поразок продовжують турнірний шлях лише два клуби — «Київ» і «Одеса», які не програли в жодному з 16-ти зіграних матчів.

У змаганнях жіночих клубів вищої ліги варто особливо наголосити на перемозі бердянської «Чайки» над командою Запорізького інституту державного муніципального управління (ЗІДМУ) — 95:81. Завдяки цьому виграшу «Чайка» отримала значний шанс поборотися на другому етапі першості країни безпосередньо за медалі в компанії з київськими клубами «ТІМ-СКУФ» і «Динамо», а також запорізькою «Козачкою».

Наступного тижня чоловіча й жіноча національні збірні України проведуть чергові зустрічі півфінального відбіркового раунду чемпіонату Європи-2001, відповідно, з командами Ісландії, Португалії й баскетболістками Хорватії та Туреччини.

Наводимо результати перших матчів групового турніру (у групі «G»)Кубку Ліліан Ронкетті, де виступають найсильніші українські команди: «ТІМ-СКУФ»—«Славія» (Софія) — 90:77, «Козачка- ЗАлК»—«Рапід» (Бухарест) — 107:57.