НОВИНИИ ТУРИЗМУ - Соціум - dt.ua

НОВИНИИ ТУРИЗМУ

4 липня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №25, 4 липня-11 липня

Євро-компакт-диск про український туризм Перший в Україні туристичний компакт-диск євроформату (кишеньковий, у спеціальній суперобкладинці) має з’явитися вже у жовтні...

Євро-компакт-диск про український туризм

Перший в Україні туристичний компакт-диск євроформату (кишеньковий, у спеціальній суперобкладинці) має з’явитися вже у жовтні. Його презентацію заплановано провести на міжнародному туристичному салоні «Україна-2003», що відбудеться на початку жовтня у Києві. До CD увійде довідкова інформація про туристичні можливості регіонів, телефони готелів, санаторіїв та баз відпочинку. У диску буде зібрана велика туристична фотогалерея. За словами керівництва Національної туристичної організації, що займається реалізацією цього проекту, поки що компакт-диск планується видати трьома мовами — українською, російською та англійською. Надалі його буде перекладено ще трьома мовами.

Бюджет Криму може поповнитись на 10 млн. гривень

Додатково близько 10 млн. гривень цього року має намір отримати до бюджету автономії уряд Криму за рахунок запровадження двох нових місцевих зборів — курортного та збору на розвиток автотранспорту.

8 мільйонів буде отримано від курортного збору, який сьогодні становить 5 грн. як з організованих, так і з неорганізованих відпочивальників, решта 2 мільйони має надійти від власників автотранспортних засобів. Кошти від збору з неорганізованих відпочивальників залишатимуться у місцевих бюджетах і йтимуть на облаштування рекреаційних територій.

З початку червня кожен турист за відвідання заповідних територій, лісів та гір Криму має сплачувати 3 гривні, окремо оплачуватиметься встановлення намета.

У Ялті влаштують фестиваль феєрверків

З 12 по 16 серпня у літній столиці України — Ялті — відбудеться яскраве шоу під назвою міжнародний Фестиваль феєрверків «Ялті — 5 зірок». Фестиваль проходитиме у центрі міста поблизу акваторії порту. Змагатимуться близько десятка команд, які покажуть кілька видів феєрверків. Зокрема організатори сподіваються здивувати всіх незвичними висотними феєрверками. Фінал цього дійства заплановано на 16 серпня — День міста.

Не чекаючи цієї дати, у Ялті реалізували ще один проект — новий екскурсійний маршрут до знаменитої «Сріблястої альтанки». Його затверджував особисто сам мер міста Сергій Брайко. На всьому маршруті відтепер буде влаштовано спеціальні стоянки для туристів.

Українські вчені знайшли «Козацьку Атлантиду»

Експедиція Запорізького інституту підводних досліджень виявила на дні Каховського водосховища рештки Запорозької Січі, яку назвали «Козацькою Атлантидою». Район археологічних розкопок був затоплений ще на початку 50-х років під час будівництва Каховської ГРЕС.

За даними історичних та архівних джерел, саме в цих місцях були стоянки кількох Запорозьких січей. Розкопок тут відтоді ніхто не проводив. Сьогодні ця болотиста місцевість, за свідченням істориків, може явити ще чимало несподіванок. Тому перші знахідки — козацька зброя й кераміка — лише початок копіткої праці археологів. «Козацька Атлантида» — це комплекс недосліджених поселень та поховань часів козаччини, велика частина яких перебуває під водою.

На Херсонщині сьогодні пропонується кілька туристичних маршрутів, які розповідають про історію Запорозьких січей. Одним із них може стати й «Козацька Атлантида»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво