НОВИНИ ТУРИЗМУ

Поділитися
«Туристична карта України» українською та англійською мовами Національна туристична організація вперше випустила офіційну «Туристичну карту України»...

«Туристична карта України» українською
та англійською мовами

Національна туристична організація вперше випустила офіційну «Туристичну карту України». Окрім карти, де позначено основні туристичні об’єкти всіх областей України, видано і текстовий додаток. У ньому позначено більшість населених пунктів, у яких є пам’ятки історії та культури, що можуть зацікавити туриста. Вперше спеціалістами розроблено і систему графічних знаків для позначення туристичних об’єктів — музеїв, церков, заповідників. На карті позначено більшість заповідників, виділено курорти, місця перетину кордонів, окремі привабливі турмаршрути.

Фахівцям Національної туристичної організації та інституту передових технологій знадобилося півроку аби підготувати до друку таку карту. Найближчим часом «Туристичну карту України» буде видано й англійською мовою. Наклад карти становить 5 тисяч примірників.

Чи стане готельний бізнес вигідним
і в Україні?

Кількість готелів в Україні у 2002 році зменшилась на 0,3% — до 1254 і продовжує зменшуватися поточного року. Так, у Харківській області на 12%, у Черкаській та Херсонській областях — на 11%. Щоправда, у Львівській та Дніпропетровській областях їх побільшало на 20 та 15% відповідно.

Причина цього явища, за твердженням аналітиків, — готельний збір, який буде скасовано лише з 1 січня 2004 року. «Готельний бізнес в Україні на сьогодні не є прибутковим, адже з кожної отриманої гривні, за різними підрахунками, потрібно заплатити 80 копійок податків», — відзначив голова Держтурадміністрації України Валерій Цибух. Для відродження готельного господарства, на його думку, потрібно спростити процедуру відведення земельних ділянок та отримання дозволів на будівництво. Це сприятиме залученню в Україну великих міжнародних готельних мереж, які споруджуватимуть об’єкти відповідно до міжнародних стандартів.

Оцінюючи потреби України в готелях, керівник туристичного відомства повідомив, що тільки уздовж європейських транспортних коридорів треба було б збудувати близько 20 тисяч невеликих готелів на 10—15 номерів.

Кількість туристів у Криму нинішнього року збільшилась

За даними на 17 жовтня 2003 р., кількість відвідань Криму становила 4 млн. 623 тис. осіб. Цей показник перевищує торішній на 279 тис. осіб.

Залізничному транспорту нинішнього року віддало перевагу понад 3 млн. осіб, автотранспортом вирішили скористатись 191 206 осіб. Організовано відпочили в Криму 987 900 осіб — це на 138 тисяч менше, ніж торішні показники на цей період. Кількість неорганізованих туристів — 1 мільйон 199 тисяч 900 осіб.

Із 623 кримських здравниць на 26 вересня 2003 року працювало 242. З 75402 місць у кримських оздоровницях були заповнені 44831, коефіціент заповнюваності становив 29,1%. За даними Міністерства курортів та туризму АРК, 35% усіх туристів цього літа обрали для відпочинку санаторно-курортні заклади Ялти. Друге місце серед регіонів Криму щодо прийому організованих туристів посідає Євпаторія, на третьому місці залишається Алушта.

Громадяни України серед кримських відпочивальників становили майже 60% (минулого року — 56%).

40 % цьогорічних кримських відпочивальників — іноземці. Кожен третій турист у Криму — громадянин Росії. Відпустки на півострові проводять громадяни й інших країн — Білорусі, Молдови, Польщі, Німеччини та країн Балтії.

Уперше нинішнього року до Криму приїхали туристичні групи з Японії, значно більше відпочивальників було з Німеччини та Польщі. За словами міністра курортів та туризму АРК Олександра Таряника, Крим поступово стає привабливим не лише для країн СНД, а рівень сервісу декотрих оздоровниць не гірший від європейського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі