«НЕДОЛІТКИ» В ЗАКОНІ - Соціум - dt.ua

«НЕДОЛІТКИ» В ЗАКОНІ

10 травня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №17, 10 травня-17 травня

Апеляційний суд Італії, який є в країні вищою судовою інстанцією, ухвалив, що батьки зобов’язані надавати матеріальну підтримку своїм дорослим дітям доти, поки ті не знайдуть підходящу для себе роботу...

Апеляційний суд Італії, який є в країні вищою судовою інстанцією, ухвалив, що батьки зобов’язані надавати матеріальну підтримку своїм дорослим дітям доти, поки ті не знайдуть підходящу для себе роботу. Першими на це рішення відреагували психологи. Причому їхнє занепокоєння викликало не стільки те, що тепер 30-літні «дітки» з іще меншим бажанням шукатимуть собі роботу, а те, що бажання самим ставати батьками в них узагалі зникне. Адже Італія, яка свого часу славилася своїми багатодітними родинами, нині й так має один із найнижчих у світі показників народжуваності — 1,2 дитини на кожну жінку. Зате рівень безробіття в них дуже високий.

Згадане судове рішення з’явилося після розгляду справи Джузеппе Андреолі, відомого неаполітанського лікаря, у минулому члена італійського парламенту. Його син, котрий давно вже переступив 30-літній рубіж, живе окремо від батьків. Має ступінь з юриспруденції, власний трастовий фонд вартістю в 250 тисяч євро та при цьому вимагає від батьків щомісячного утримання в розмірі 800 євро. У перервах між судовими з’ясувками зі своїм батьком він уже встиг відмовитися від кількох вакансій, вважаючи їх не досить привабливими.

Рішення суду, прийняте на користь сина, викликало справжній шок у всій Італії, де й так кожну третю молоду людину віком від 30 до 34 років утримують батьки. Зазвичай при цьому акцент робиться на тісних емоційних зв’язках з матір’ю, небажанні відмовлятися від її смачної домашньої їжі та звичного комфорту. Проте так відкрито й цинічно вимагати в батьків гроші на власне ледарювання наважувався поки що лише небагато хто.

Проте суддя, котрий ухвалив це рішення, вважає, що в подібних ситуаціях уся відповідальність за фінансову неспроможність дорослих дітей лежить на їхніх батьках. Найчастіше подібні конфлікти виникають у багатих родинах. Розпещені молоді люди, котрі не звикли ні в чому собі відмовляти, витративши довгі роки на одержання університетських ступенів, не можуть собі уявити, як можна жити на таку низьку зарплату, яку в Італії пропонують починаючим. У інших країнах ця проблема почасти регулюється державою, що розробляє спеціальні програми підтримки молодих родин. Проте в Італії про необхідність запровадження бодай податкових пільг для молодих заговорили лише зовсім недавно. Буквально напередодні ухвалення рішення суду, що пропонує альтернативне розв’язання даної проблеми.

Джанні Шелото, відомий італійський психолог, прокоментувала нинішню ситуацію так: «Це рішення створює небезпечний прецедент. Раніше, до кінця 80-х, молоді люди прагнули до самостійності й залишали свої сім’ї навіть у тих випадках, якщо заради цього їм доводилося мити посуд. А тепер тридцятирічні почуваються ще не досить дорослими й не готові ні на які жертви». І справді, навіщо жертвувати чимось їм самим, якщо це так добре виходить в їхніх батьків?

за матеріалами
International Herald Tribune

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво