Наукова громадськість просить Азарова втрутитись у ситуацію навколо КПІ - Соціум - dt.ua

Наукова громадськість просить Азарова втрутитись у ситуацію навколо КПІ

24 жовтня, 2011, 14:00 Роздрукувати

Громадська рада при Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з приводу ситуації навколо виборів ректора НТУУ «КПІ».

В оприлюдненому зверненні йдеться про те, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, маніпулюючи процедурою оголошення конкурсу на посаду ректора вищих навчальних закладів третього та четвертого рівня акредитації, фактично намагається керувати цими університетами в ручному режимі, нехтуючи загальновизнаним, закріпленим у міжнародному й національному законодавстві принципом університетської автономії.

У зверненні наголошується, що згідно частини першої статті 39 Закону України «Про вищу освіту» конкурс на заміщення посади ректора університету оголошується МОНмолодьспорту кожні сім (п’ять) років. Не існує жодних правових підстав затягувати оголошення конкурсу на заміщення посади ректора університету до закінчення строку контракту чинного ректора, оскільки інакше в університеті неминуче виникає «вакуум» легітимної влади, яка спирається на підтримку трудового колективу, вважають у Громадській раді.

«Проте МОНмолодьспорту оголошує конкурс лише на вакантну посаду ректора університету, роблячи це інколи через декілька місяців з дати закінчення повноважень чинного ректора університету, - вважає голова Громадської ради професор Максим Стріха. - Одночасно МОНмолодьспорту на власний розсуд, без врахування думки трудового колективу, визначає особу, яка має виконувати обов’язки ректора університету протягом зазначеного періоду. Зрозуміло, що така особа не є легітимною, оскільки не обирається трудовим колективом. Це закладає ризики дестабілізації діяльності університету протягом тривалого часу. Така позиція МОНмолодьспорту вже призвела до низки конфліктів у різних регіонах України та порушила нормальну роботу декількох провідних ВНЗ».

1 листопада завершується термін контракту МОНМС з ректором НТУУ «КПІ» Михайлом Згуровським. Конкурс на посаду ректора міністерство так і не оголосило. Після завершення терміну контракту з нинішнім ректором міністр зможе призначити в.о. ректора. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >