«Начальники» і «партнери» - Соціум - dt.ua

«Начальники» і «партнери»

29 квітня, 2009, 13:15 Роздрукувати Випуск №16, 29 квітня-15 травня

Служба Gallup опублікувала результати цікавого дослідження: жителі 29 європейських держав оцінили, як до них ставляться начальники...

Служба Gallup опублікувала результати цікавого дослідження: жителі 29 європейських держав оцінили, як до них ставляться начальники. Як з’ясувалося, західні європейці схильні вважати, що керівники на них дивляться як на партнерів. Жителі колишніх соціалістичних країн здебільшого відзначають, що на їхніх роботах править бал авторитарна корпоративна культура, коли начальники на своїх підлеглих дивляться зверхньо.

У цілому партнерська атмосфера в бізнес-структурах більш властива країнам із вищим рівнем доходу. У Росії, Україні, Білорусі, Молдові, Естонії, Латвії, Словач­чині, Словенії та Польщі більшість начальників — авторитарні лідери. Румунія виявилася єдиною постсоціалістичною державою, в якій прищепилася «партнерська» корпоративна культура, сформована на Заході.

Дослідження засвідчило: в інтересах бізнесу, щоб стосунки менеджерів та їхніх підлеглих визначалися на рівні рівноправних партнерів. У таких колективах свою роботу люблять 87% опитаних (там, де начальство авторитарне, цей показник становить 69%). Там, де «влада» і «народ» рівноправні, 78% працівників намагаються докладати максимуму зусиль до досягнення успіху. В «авторитарних» колективах — тільки 59%. У «рівноправних» структурах 64% працівників намагаються підвищувати свою кваліфікацію, в «авторитарних» — 40%. Там, де панують партнерські стосунки, 92% працівників упевнені, що начальство дослу­хається їхньої думки. В «авторитарних» колективах так вважають 62%.

Washington ProFile

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво