На оздоровлення і релакс — до Швейцарії

Поділитися
Швейцарія пишається шоколадом, сирами, годинниковими марками, гірськолижними курортами і найнадійнішими банками.

Швейцарія пишається шоколадом, сирами, годинниковими марками, гірськолижними курортами і найнадійнішими банками. А ще - найсучаснішою медициною. Саме тому ця країна є одним зі світових лідерів медичного туризму. Сюди їдуть люди з усієї планети - оздоровитися, помилуватися красою, отримати релакс.

Швейцарія... Гірські вершини Альп замінюються цілорічно смарагдовими луками й рівнинами з кришталево чистими озерами й річками. Корови і вівці, що мирно пасуться на зелених луках, пишні виноградники і сади, сила-силенна риби в прозорій воді озер свідчать про здоров’я й чистоту природи, яку дбайливо зберігають жителі цієї казкової країни.

Швейцарія у свідомості більшості людей цілком слушно утвердилася як символ якості й престижу. Завдяки такій репутації сюди щороку приїжджають мільйони туристів і справжніх поціновувачів якісної продукції та послуг.

Але Швейцарія - це не тільки гірськолижний або пізнавальний туризм. Це ще й медичний туризм - задля лікування й оздоровлення. А також - щоб відпочити, розслабитися, пройти реабілітацію, «навести красу».

Чому саме сюди? «Відповідь проста: за рівнем обслуговування та технічного оснащення медичні заклади країни посідають одну з провідних позицій у світі, в них застосовуються найновіші наукові технології, - розповідає Марина Вербицька, директор з маркетингу мережі швейцарських клінік Genolier. - Причому саме швейцарські науково-дослідні інститути та клініки дали життя багатьом розробкам, які згодом почали використовувати в усьому світі. Наприклад, першу операцію з аортокоронарного шунтування і перше у світі штучне запліднення було проведено саме у Швейцарії. Досі існують медичні технології, які застосовують тільки в нас».

Представник української компанії Loyal Luxury Club Наталя Гордієнко доповнює колегу: «Мають значення для одужання й інші чинники: м’який альпійський клімат, прекрасна природа, екологічна чистота, що сукупно з цілющими мінеральними джерелами творять справжні дива. Приваблює і транспортна доступність регіону. Ранковим рейсом можна вилетіти з Києва в Цюріх чи Женеву, пройти комплексну діагностику й консультацію, і вже наступного дня повернутися додому».

У швейцарських клініках гості з країн СНД почуваються комфортно ще й тому, що в кожній є російськомовний персонал, а також спеціально акредитовані перекладачі. Вони мають досвід роботи з українськими страховими компаніями. Медичний персонал висококваліфікований. Навіть медсестри можуть призначати або відміняти лікарські препарати, працювати на найсучаснішому комп’ютерному устаткуванні й надавати пацієнтам психологічну допомогу.

Показовий приклад Genolier Swiss Medical Network - групи клінік, що охоплюють усі медичні спеціалізації. У їхньому арсеналі - найдосконаліше на сьогодні устаткування для ядерної медицини, яке дає змогу відстежувати пересування по організму радіоактивного препарату, здатного впливати на конкретний орган. Також тут є РЕТ/СТ сканер, використовуваний для точної діагностики онкологічних патологій (таких у Європі не більше десятка).

Особлива гордість - відділення мамології в Женеві, яке має унікальне устаткування для лікування раку молочної залози з допомогою інтраопераційної радіотерапії (ІОРТ). Цей метод дозволяє замінити звичний у таких випадках шеститижневий курс післяопераційної хіміотерапії одним сеансом радіотерапії з мінімальною дозою радіації. ІОРТ дає можливість впливати на місце утворення пухлини локально, не піддаючи опроміненню здорові зони.

Клініка Вальмон-Женольє розташована на відомому швейцарському курорті Монтре - один з перших медичних закладів, що спеціалізувалися на лікуванні неврологічних захворювань, - заснована понад сто років тому. З 1984 р. тут почали займатися реабілітацією після різного роду травм, ортопедичних, кардіологічних та інших операцій. Сюди приїжджають для відновлення пацієнти, які страждають на уроджені недуги, хронічні серцево-судинні й інші захворювання, які перенесли інсульт або інфаркт. У клініці розроблено одно-двотижневі програми для зниження ваги та позбавлення наслідків стресу. Своє здоров’я клініці Вальмон-Женольє довіряли такі світові знаменитості, як Чарлі Чаплін, Інгрід Бергман, Грейс Джонс, Коко Шанель.

Клініка Моншуазі розташована в самому центрі Лозанни. Її заснував 1932 р. професор Р.Л.Роша. За 30 років спеціалізація цього закладу розширилася, і нині тут займаються гінекологією, ортопедією, офтальмологією, лор-захворюваннями, урологією та пластичною хірургією. Проте досі Моншуазі називають «жіночою клінікою». Сюди звертаються не тільки для лікування гінекологічних хвороб, які вже з’явилися, а й для їх профілактики. Але не тільки хвороби стають підставою для перебування в Моншуазі, є й більш радісна причина - народження дитини. Тут одними з перших впровадили систему «Мати і дитя». З моменту прибуття жінки до клініки один і той самий персонал (акушерка й медсестра) спостерігають її по 12 годин на добу протягом двох-трьох днів.

Спеціалізація клініки Женераль у Фрібургу - ортопедія (спортивна медицина, фізіотерапія, травматологія) і хірургія (загальна й естетична, оториноларингологічна, нейрохірургія, гінекологія та онкологія). До надаваних послуг входять екскурсійні програми, що особливо цікаво, коли врахувати, що місто засноване 1157 р. і вважається центром перетину двох європейських культур - французької і німецької. А спілкування з прекрасним, як відомо, дуже поліпшує настрій, а отже, сприяє успішному одужанню.

Швейцарія - це комфорт, точність, висока якість. Але при цьому, на жаль, і доволі високі ціни. Проте парадокс полягає в тому, що нерідко лікування у Швейцарії обходиться дешевше, ніж в Україні. Втім, якщо розібратися, парадокса немає: швейцарські лікарі націлені на досягнення максимального результату в короткі строки. Призначаються тільки ефективні ліки, потрібні саме в конкретному випадку. Тут не призначають «зайвих» процедур і препаратів, бо про це відразу стане відомо клієнтам і страховим компаніям, а це - прямий шлях до банкрутства. Секрет успіху - суворо індивідуальний підхід до пацієнта і застосування найсучасніших технологій діагностики та лікування. Тому не дивно, що середній час перебування пацієнта в клініці - п’ять днів. Приміром, стандартне лікування у відділенні мамології коштує близько 10 тисяч швейцарських франків (приблизно 10 тис. дол. США). При цьому понад 90 відсотків пацієнток повністю одужують і взагалі забувають про свою проблему.

Автор дякує мережі клінік Genolier, MySwitzerland, Zurich tourizm, компанії Loyal Luxury Club (Україна) і авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» за допомогу в підготовці матеріалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі