На Міноборони через харчування поскаржилися до Генпрокуратури - Соціум - dt.ua

На Міноборони через харчування поскаржилися до Генпрокуратури

10 лютого, 2011, 11:01 Роздрукувати

ТОВ "Івала" звинувачує Міністерство оборони України у спробах незаконно заволодіти майном підприємства.

Як повідомили в компанії, до Генеральної прокуратури України направлено скаргу із закликом "припинити свавілля з боку посадових осіб Міноборони, яке вже призвело до зриву процесу харчування тисяч військовослужбовців, і зараз спрямоване на незаконне заволодіння майном підприємства".

У ТОВ "Івала" відзначили, що посадові особи Міноборони прийняли рішення про укладення договору з ТОВ "Оптукрпром-ВР".

"Зважаючи на публічні запевнення міністра оборони про те, що він забезпечить належне оформлення відносин з нашим підприємством і здійснить оплату наданих послуг, ми розцінюємо такі дії міністра оборони як заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, що відповідно до статті 192 Кримінального кодексу України також є злочином , який тягне за собою кримінальну відповідальність", - зазначено у скарзі компанії.

ТОВ "Івала" також стверджує, що 9 лютого представники компанії не були допущені на території військових частин (установ), що дислоковані у Харкові, для звільнення столових від продовольства та обладнання, які належать підприємству.

"Окрім того, обмеживши представників нашого підприємства в доступі до майна військових їдалень, яке було нам передано для надання послуг харчування (і фактично захопивши його), представники Міністерства оборони і ТОВ "Оптукрпром-ВР" позбавляють нас можливості належним чином забезпечити збереження військового майна і його належну передачу відповідно до встановленого порядку", - йдеться у скарзі.

Окрім того, ТОВ "Івала" стверджує, що представники ТОВ "Оптукрпром-ВР" за сприяння командира президентського полку "шляхом підкупу та психологічного тиску" схиляли їхніх співробітників до підписання трудових угод з ТОВ "Оптукрпром-ВР". Аналогічні спроби мали місце і в інших військових частинах міста Києва, підкреслили в компанії.

Як вважають в "Івалі", це свідчить про нездатність ТОВ "Оптукрпром-ВР" забезпечити належне харчування військовослужбовців, про відсутність у цього підприємства необхідної кількості продовольства, обладнання і працівників, а також "про безвідповідальність посадових осіб Міністерства оборони, які прийняли рішення про залучення цього підприємства до надання послуг харчування".

У зв'язку з цим ТОВ "Івала" просить Генпрокуратуру здійснити перевірку Міністерства оборони у сфері організації харчування особового складу Збройних сил України і притягнути до відповідальності посадових осіб Міноборони, дії або бездіяльність яких призвели до виникнення позабюджетної заборгованості в особливо великих розмірах, до зриву процесу харчування особового складу і заподіяння "Івалі" майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою.

Компанія також просить Генпрокуратуру не допустити подальшого порушення прав підприємства щодо розпорядження майном, не допустити тиску на співробітників "Івали" з метою схилення їх до роботи у ТОВ "Оптукрпром-ВР".

Генпрокуратуру також просять перевірити правомірність дій посадових осіб Міноборони щодо проведення процедури закупівлі послуг в одного учасника - ТОВ "Оптукрпром-ВР", зокрема в частині надання підстав для застосування такої процедури і відповідності ТОВ "Оптукрпром-ВР" кваліфікаційним умовам, необхідним для організації належного харчування близько 15 тисяч військовослужбовців.

 

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >