Молоді і зубасті змагалися за шахівницями в Миколаєві

Поділитися
Міжнародні шахові фестивалі на призи «ДТ» «Інгульські мости» стають популярними вже й за межами Європи...

Міжнародні шахові фестивалі на призи «ДТ» «Інгульські мости» стають популярними вже й за межами Європи. Особливістю нинішніх змагань стала нестерпна спека. Організатори побоювалися, що погода вплине на кількість бажаючих сісти за дошки. Проте за кількістю учасників фестиваль нинішнього року не поступався трьом попереднім. У головному турнірі — 89. Іноземців небагато, що загалом пояснюється віддаленістю міста корабелів від державних кордонів. Зате вітчизняні любителі шахів з’їхалися з усіх куточків країни — від Ужгорода до Луганська, від Києва і Харкова до Севастополя.

Друга особливість проявилася вже у процесі: фантастичні претензії юних на місце під сонцем. В першому турі десятилітній Саша Бортник із села Олександрівка Миколаївської області розгромив сьомий номер у стартовому аркуші — міжнародного майстра Андрія Іванова. (Хоча в решті дев’яти турах Іванов здобув сім (!) перемог, програвши лише першим двом призерам.) Колись американський гросмейстер Бірн сказав про гру юного Фішера: «Якщо в шахах уже перемагають такі юнаки, то нам усім треба поспішати». Естафету у Бортника підхопили старші на два-три роки Руслан Куряан (Краматорськ), Станіслав Богданович (Одеса) і Віталій Бернадський (Чернівці). На рахунку цієї трійці — з десяток повержених майстрів. А Богданович до того ж мало не виграв бліцтурнір. Лише поразка в останньому турі залишила його на другому місці. У швидких шахах другий рядок впевнено посів п’ятнадцятирічний миколаївець Віталій Сивук. А наймолодший учасник — дев’ятирічний Пен Лі Мін набрав аж 4,5 очка!

— Чего играешь так беззубо?

— Передо мной сегодня Зубов...

Автор цих рядків — майстер спорту СРСР Олег Мілютін. Аналогічні вірші Олег Петрович присвятив чи не половині учасників. А миколаївець Олександр Зубов, як і рік тому, посів перші місця у всіх трьох турнірах. «Вам дається унікальна можливість — грати з одним із найсильніших у світі... майстрів», — сказав на закритті фестивалю один із його організаторів Павло Трощенко. Справді, і за рейтингом, і, що найголовніше, за силою гри Зубов уже давно вийшов на рівень гросмейстерського звання. А ось ставати ним не поспішає — може, і має рацію. Гросмейстерів сотні, а «найсильніших у світі майстрів» — раз, два та й годі.

Укотре не лише радів за вихованців, а й сам продемонстрував сильну, повну несподіваних рішень і оригінальних знахідок гру тренер Віталія Сивука і братів Бортників Роман Хаєцький. Із результатом 8 із 10 — він другий в оупен-турнірі. На півочка відстали херсонець Шкуро і донеччанин Ільїн. Згаданий уже одесит Олег Мілютін був найкращим серед ветеранів. Жіночий приз взяла Оксана Хорошавіна з Херсона. Серед шахістів, які не мали міжнародного рейтингу, на голову сильнішим за інших був студент із Миколаєва Андрій Пунін.

Понад 50 учасникам і організаторам турніру миколаївські спонсори подарують передплату на «ДТ» на наступний рік, а біля шахового клубу — перлини міської набережної — з’явиться вітрина, в якій щосуботи миколаївці зможуть ознайомлюватися з усіма 24 шпальтами газети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі