Молодь усіх регіонів України підтримує вступ до Євросоюзу - Соціум - dt.ua

Молодь усіх регіонів України підтримує вступ до Євросоюзу

15 грудня, 2011, 11:06 Роздрукувати

Підтримка вступу України до Європейського Союзу спостерігається серед молодих українців в усіх регіонах країни. Про це свідчать результати опитування, що провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірма Ukrainian Sociology Service.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

У середньому по Україні серед молоді підтримка вступу до ЄС становить 58%, не підтримують вступ 21,9% опитаних, не визначилися – 20,4%.

«Слід наголосити, що молодь Донбасу та Криму, де загалом переважає негативне ставлення до членства у ЄС, не відрізняється від своїх ровесників із інших регіонів України: у віковій групі 18–29 років у цьому регіоні підтримують членство у ЄС 51%, не підтримують – 22%», – констатують соціологи.

«ЄС - це однозначно вибір молодих. Вони хочуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном», - зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

У цілому ж по Україні підтримують вступ до ЄС 46,0% дорослих українців, не підтримують – 32,9%, не змогли відповісти – 21,1% респондентів. На Донбасі та в Криму ці цифри прямо протилежні: 26,4% – за, 47,7% – проти, 25,9% – не визначилися.

Ставлення до членства у ЄС істотним чином залежить і від рівня обізнаності. Загалом серед українського населення 61% знає, що Україна веде переговори про Угоду щодо асоціації з Європейським Союзом, не знають про це 39%. Так от серед обізнаних підтримують членство України в ЄС 52%, а у групі необізнаних – лише 37%.

Опитування проводилось у грудні 2011 року серед близько 2000 респондентів за вибіркою, що представляє доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як вік, стать, рівень освіти, регіон проживання та тип населеного пункту. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >